PepsiCo’dan 6 milyon kişiye temiz su

28 Eylül 2015 Pazartesi

PepsiCo ve PepsiCo Vakfı, temiz ve güvenli su kaynaklarının sağlanması kapsamında yaptığı çalışmalarla tüm dünyada toplam 6 milyon kişiye güvenli ve temiz su sağlıyor

pepsicodan-6-milyon-kisiye-temiz-su

2015 yılı sonunda 6 milyon kişiye temiz ve güvenli su dağıtımı hedefi koyan PepsiCo, bu hedefine şimdiden ulaştığını duyurdu.

PepsiCo Türkiye, 18 ilde, 3 bin 400 hektar alan üzerinde, 27 tedarikçi ve 380’den fazla çiftçiyle birlikte yürüttüğü sürdürülebilir tarım faaliyetlerinde ve ülkemizde yer alan 5 fabrikasında su tasarrufu konusunda etkin çalışmalar yürütüyor. Fayda gözeten performans vizyonu çerçevesinde doğal kaynakların korunmasını en önemli öncelikleri arasına alan PepsiCo Türkiye, uyguladığı sürdürülebilir tarım projelerinde daha az su ile daha verimli üretim için; damla sulama, mini yağmurlama ve pivot sulama sistemleri kullanıyor.

PepsiCo Türkiye, sürdürülebilir tarım faaliyetleri bünyesinde yaptığı tüm su tasarrufu çalışmaları ve fabrikalarında uyguladığı çözümlerle, 2014 yılında toplam 11,5 milyon ton su tasarrufuna imza atmış durumda. PepsiCo Türkiye, 2017 yılına kadar, yaptığı su tüketimini yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri