PepsiCo’dan İzmit’e 5 bin ağaçlık armağan

09 Aralık 2015 Çarşamba

Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50’nci yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleri ile kutluyor

pepsicodan-izmite-5-bin-agaclik-armagan

Faaliyet gösterdiği yerlerde yaşayan toplumlara destek olmayı stratejisinin temellerinden biri haline getiren PepsiCo, 50’nci yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede “50. yıl dönümünde 50 armağan” temasıyla sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. PepsiCo’nun sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenen organizasyonu olan PepsiCo Vakfı’nın yürüttüğü projelerin Türkiye ayağında ÇEKÜL Vakfı ile birlikte İzmit’in Şekerpınar beldesinde fidan dikim şenliği gerçekleştirildi. PepsiCo Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik ve ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Yeşim Dizdaroğlu’nun bulunduğu dikim şenliğine PepsiCo’nun İstanbul ofislerinden ve İzmit-Suadiye fabrikasından yaklaşık 160 çalışan katıldı. Şekerpınar beldesinde belirlenen alanda toplam 5 bin fidanın doğaya kazandırıldığı dikim şenliği ile bölgede gelecek nesiller için yeni bir ormanın temelleri atıldı.


PepsiCo Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik, “Fayda Gözeten Performans vizyonumuz ile faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde topluma destek olmak ve katkı sağlamak en önemli önceliklerimizden biri. 50’nci yılımızı kutlarken de bu vizyonu hayata geçirecek bir projeye ÇEKÜL Vakfı ile birlikte imza atıyoruz. Burada oluşturduğumuz orman ile gelecek nesillere nefes alabilecekleri bir alan armağan etmemizin yanında vereceğimiz eğitimler ile de Türkiye’de çevre sorunları konusunda bilgili ve sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz.” dedi.


PepsiCo Türkiye’nin “50. yıl dönümünde 50 armağan” projesi kapsamında ÇEKÜL Vakfı ile ortak gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesinin ikinci adımında ise 50 öğretmene doğayı koruma ve çevre bilinci eğitimi verilecek. İçeriği ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı tarafından hazırlanan ve İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitimlerle doğayı koruma bilincine ve sorumluluğuna sahip öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunulacak. Düzenlenecek eğitimler ile birlikte 2 bin 500 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri