PepsiCo’nun ofisleri yeşillendi

14 Ocak 2016 Perşembe

PepsiCo Türkiye iki merkez ofisinde, WWF – Türkiye tarafından yürütülen tasarruf ve iyileştirme programında, Yeşil Ofis diploması almaya hak kazanırken, Türkiye’nin programı en hızlı tamamlayan şirketi olmayı başardı

pepsiconun-ofisleri-yesillendi

 

PepsiCo Türkiye,  WWF – Türkiye’nin çevreye duyarlı ve doğal kaynak tasarrufu alanında belli kriterleri sağlayan ofislere verdiği Yeşil Ofis diplomasınıalmayı başardı. 2015’in Nisan ayında hayata geçirilen proje, PepsiCo Türkiye çalışanlarının ve proje ekibinin özverili çalışmaları ve PepsiCo’nun Fayda Gözeten Performans vizyonunun “Çevresel Sürdürülebilirlik” taahhüdü doğrultusunda süregelen çalışmalarının da katkısıyla, planlanan süresinden tam 4 ay önce tamamlandı. PepsiCo Türkiye böylece ülkemizde Yeşil Ofis diplomasısürecini en hızlı tamamlayan şirket oldu. PepsiCo Türkiye’nin İstanbul Levent ve Ümraniye’de bulunan iki merkez ofisi de Yeşil Ofis diplomasıalmaya hak kazandı. PepsiCo Türkiye ofisleri, PepsiCo Avrupa sistemi içinde “Yeşil Ofis” diplomasıalmaya hak kazanan ilk ofis olma unvanına da sahip oldu.


Ülkemizde WWF – Türkiye tarafından yürütülen doğal kaynaktasarrufu ve iyileştirmeye yönelik bir ofis yönetim programı olan Yeşil Ofis Programı'ndadiploma almayahak kazanmak için ofislerdeki kaynak kullanımları belirlenip, iyileştirme yapılacak alanlar tespit ediliyor. WWF-Türkiye tarafından dönemsel olarak yapılan denetlemeler ve ölçümlemelerde istenilen değerlere ulaşıldığında Yeşil Ofis diplomasınahak kazanılıyor. PepsiCo TürkiyeLevent ve Ümraniye merkez ofislerinde düzenlenen eğitimler ve farkındalık çalışmaları ile tüm çalışanlar tarafından sahiplenilen proje sonucunda her iki ofiste de ortalama kişi başı  yüzde 7 elektrik tasarrufu ve yüzde 9 su tasarrufu elde edildi. Atık yönetimi ve azaltımı çalışmaları sayesinde ise 1 tonun üzerinde yiyecek atığı, sokak hayvanlarına ulaştırıldı.


Tüm dünyada geçerliliği olan “Yeşil Ofis” diploması, PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Neil Pryor ve WWF- Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak’ın katıldığı bir törenle alındı. PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Neil Pryor yaptığı konuşmada “Yeşil Ofis” projesinin 2016 yılı içinde fabrika ve depolarda da kademeli olarak uygulanacağını dile getirdi. PepsiCo Türkiye çevresel çalışmaları kapsamında ayrıca Aralık ayı içerisinde de; Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) tarafından hem “Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları” hem de “Ambalaj Tasarımında Kaynak Azaltarak Önleme Uygulamaları” kategorisinde; “Büyük Ölçekli İşletme” sınıfında iki “Yeşil Nokta Sanayi Ödülü” almaya hak kazandı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri