Pepsi'den Mısır'a büyük yatırım planı

16 Mart 2015 Pazartesi

Amerikan PepsiCo şirketi, Mısır'a 500 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını açıkladı

pepsiden-misira-buyuk-yatirim-plani

Mısır'ın Şarm eş-Şeyh kentinde düzenlenen "Geleceğin Mısır'ı" başlıklı ekonomi kongresine katılan PepsiCo Ortadoğu ve Afrika Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ferid, yaptığı yazılı açıklamada, "Mısır bizim için gelecek vadeden stratejik pazarlardan biridir" dedi.

Açıklamada, “PepsiCo'nun çalışmalarının genişlemesi ve güçlenmesi için Mısır'a 500 milyon değerinde yatırım yönlendirilecek. Halihazırda firmamızın Mısır'da 11 üretim tesisi, 60 dağıtım merkezi, depo ve ofisi bulunmaktadır. Buralarda 10 binden fazla kişi de istihdam edilmektedir.” ifadesine yer verildi.
Mısır'da dün başlayan "Geleceğin Mısır'ı" başlıklı ekonomi kongresi ile ülkeye uluslararası yabancı yatırımların çekilmesi planlanıyor. Yarın sona ermesi beklenen kongreden 35 milyar dolarlık bir gelir elde edilmesi hedefleniyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri