Perakende Dünyası APRCE 2013’e Hazır

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi, geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşması ile başlayıp, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın himayesinde, 33 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcı ile gerçekleşti

perakende-dunyasi-aprce-2013e-hazir

Dünyanın önde gelen perakende derneklerinin ve firmalarının katılımı ile, AMPD’nin (Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği) 2000 yılından bu zamana üyesi olduğu FAPRA (Asya-Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu) tarafından 23-26 Eylül 2013 günlerinde düzenlenecek APRCE 2013, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük perakende organizasyonu olma özelliğini taşıyor.

Asya’nın en büyük perakendecilerinin iş yapış şekillerini ve firmalarının hikâyelerini paylaşacağı APRCE 2013, uzun vadeli iş ilişkilerinin yaratılacağı bir platform oluşturacak.

2023’de 100 milyar dolarlık ihracat
Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, Asya’dan kendi sektöründe lider bin 400, toplamda 2 bin üzerinde kişinin katılacağı APRCE 2013’ün Türk firmalarına yaratacağı iş fırsatlarına değindi. Asya ülkelerinin kültürel olarak bizlere çok yakın olduğunu dile getiren Küçük, katılacak ülkelerden öğrenilecek çok şey olduğunu ve onların vizyonlarını yakından dinleme fırsatının yakalanacağını belirtti.

Toplantıda söz alan AMPD Başkanı Mehmet T. Nane de, APRCE 2013’ün Türkiye’ye ve şirketlere sağlayacağı katma değerden bahsetti ve dünyanın batıdan doğuya doğru yöneldiği bir ortamda bu etkinliğin daha da önemli bir yer edindiğini belirtti. Mehmet T. Nane, Asya’ya gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık ihracatın 2023 yılına kadar 100 milyar dolarlık seviyeye ulaşılmasının hedeflendiği perakende sektörünün en az 3 uluslararası marka yaratacağından da emin olduklarını ifade etti. Nane, kongre sonunda hazırlanacak raporda; yatırımcı, tüketici ve kanun yapıcılar açısından sektörün bir değerlendirmesinin de yapılacağını sözlerine ekledi.

Türkiye doğudan batıya bir köprü
AMPD Yönetim Kurulu Üyesi Avi Alkaş, Asya’nın en batısında, Avrupa’nın ise en doğusunda bulunan Türkiye’nin konumu itibari ile bu kıtalar arasında köprü görevi gördüğünü, APRCE sayesinde de uzak doğudaki firmaların dikkatinin çekileceğini belirtti. Toplantıya katılan Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan, Asya ve Pasifik ülkelerinde yatan potansiyele Türkiye olarak kayıtsız kalınamayacağını ve APRCE’in bu konuda doğru stratejiler geliştirmeye imkan vereceğini söyledi.

Toplantıda söz alan Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Nihat Özdemir, 2 yıldır hazırlıkları devam eden bu toplantı sayesinde sektörün tüm oyuncularına ulaşacaklarını ve Türkiye’de perakendeciyim diyen herkesin bu toplantıya mutlaka katılması gerektiğini belirtti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri