Perakende düştü gıda hacmi arttı

07 Ocak 2014 Salı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, geçen yılın kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,9 düşüş gösterdi

perakende-dustu-gida-hacmi-artti

Perakende satış hacmi 2013 yılı kasım ayında bir önceki aya göre yüzde0,9 oranında azaldı. Aynı ayda, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,9 artarken, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2,6 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 1,4 azaldı.

Perakende satış hacmi arttı
Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2013 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,4 oranında arttı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 8,4, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 8,6 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,3 arttı.

Perakende cirosunda azalma
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2013 yılı kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,2 oranında azaldı. Aynı ayda, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4,7 artarken, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2,9 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,2 azaldı.

Perakende ciro bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,0 arttı
Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2013 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,0 oranında arttı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 18,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 11,7 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 3,0 arttı.

Kaynak: DünyaGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri