Perakende ordusu “Mağazacılar Günü”ne hazır

10 Aralık 2015 Perşembe

Alışveriş merkezleri ve markalar bayram, tatil, yaz-kış demeden yılın 365 günü müşterilerinin memnuniyeti için çaba gösteren perakende çalışanlarının günü olan 12 Aralık’a özel birçok etkinlik hazırladı. TAMPF, AYD, BMD, GPD, KMD ve TURYİD başkanları da çalışanların bu heyecanına ortak oldu

perakende-ordusu-magazacilar-gunune-hazir

Türkiye’de sayıları 2 milyonu geçen perakende sektörü çalışanları “12 Aralık Mağazacılar Günü”nü birbirinden renkli etkinliklerle kutluyor. Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun, 12 Aralık’ın “perakendenin kahramanı” mağaza çalışanlarının en özel günü olduğunu söyledi.


Zafer Kurşun,  "Mağazacılar Günü"nü federasyon üyesi tüm derneklerin katılımıyla birlik içinde kutladıklarını belirterek, şöyle devam etti: “Temsil ettiğimiz alışveriş merkezlerinden gıda perakendecilerine, kategori mağazalarından yeme içme sektörüne kadar perakende sektörünün tüm dallarıyla birlikte el ele, mağazacılarımıza hak ettikleri güzellikte bir gün yaşatmak için gayret sarf ediyoruz.  Mağazacılığın, sektörün tüketiciye bire bir dokunan, müşteriyle en insani ilişkileri kuran kısmı olduğunu biliyoruz. Bu zor ve bir o kadar da önemli görevi sürdüren, temsil ettiğimiz sektörde emek veren 2 milyonu aşkın çalışanın 12 Aralık Mağazacılar Günü’nü en içten duygularımla kutlarım.”


TAMPF’ı oluşturan dernek başkanları da “12 Aralık Mağazacılar Günü” ile ilgili şu görüşleri dile getirdi:


“Sektörün bugünlere gelmesinde çalışanların katkısı büyük”
Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü: “Alışveriş Merkezleri ve perakende birbirini tamamlayan ve birlikte büyüyen sektörler. Sektörün bugünlere gelmesinde  alışveriş merkezlerindeki iş ortaklarımız olan mağazalarımızın çalışanlarının da katkısı çok büyük.  Bu bağlamda tüm sektörün ve mağazacılarımızın 12 Aralık Mağazacılar Gününü kutluyor ve büyük bir özveriyle çalışan arkadaşlarımızın her birine tek tek teşekkür ediyorum.”


“Çalışanlarımız, markalarımızın görünen yüzü”
Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo:  “Markaların tüketiciyle olan temasında ve etkileşiminde en önemli unsur mağaza ekipleridir. Biz, mağazalarda çalışan arkadaşlarımızı markalarımızın yüzü kabul ediyor, onlara ayrı bir önem veriyoruz. 12 Aralık Mağazacılar Günü’nü bu özenin bir işareti olarak üç yıldır kutluyoruz. BMD olarak, mağaza çalışanlarımıza verdiğimiz önemin bir gereği olarak uzun zamandır nitelikli insan kaynakları politikası üzerinde çalışıyoruz, bu dinamik sektör için nitelikli çalışanların yetiştirilmesine özel bir çaba harcıyoruz. Amacımız, yaptığı işten zevk alan, kendini sürekli geliştiren, markasına değer katan, işinden heyecan duyan mağazacılar yetiştirmek. Perakendede hedefe koşarak, ayın son günlerinde ve son dakikalarında yaşanan bu heyecanın tarifi olanaksız...  İşte bu büyük heyecanı hep yaşayan ve yaşatan tüm sektör mensuplarının Mağazacılar Günü kutlu olsun.”

 

“Çalışanlarımızın mutluluğu bizi başarılı kılıyor”
Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir: “Gıda perakendesi, yurdumuzun her köşesine ulaşan, ulaşmak zorunda olan bir sektör. Bu nedenle her kesime hitap edecek şekilde farklı formatlar geliştirip yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ancak bizi tüketicimizle buluşturan, esas yüzümüz mağazalarımızdaki, marketlerimizdeki, restoranlarımızdaki çalışanlarımız. Çalışanlarımızın mutluluğu ve işlerini severek yapmaları, bizim de yatırımlarımızı başarılı kılıyor. Perakende sektörünü tüketicimizle buluşturan tüm çalışanlarımızın Mağazacılar Günü’nü kutluyorum.”

 

“Çalışanlarımız yenilikleri müşterilerimizle buluşturuyor”
Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu: “Perakende sektörü çok dinamik bir sektör. Tüketicimizin taleplerine en hızlı şekilde cevap vermemiz gerekiyor. Markalarımızın tercih edilmesi, sevilmesi ve başarılı olması hep buna bağlı. Bunu sağlayan en büyük kaynağımız da mağaza çalışanlarımız. Biz ne kadar yenilik geliştirirsek geliştirelim, mağazalarımızda bu yeniliklerimizi müşterilerimizle buluşturanlar, mağaza çalışanlarımız. Bu sebeple en önemi kaynağımız olan çalışanlarımız aslında tüm başarımızın da sırrı. Bizleri bugüne getirenlerin Mağazacılar Günü’nü kutluyorum.”


“Bir milyon çalışanımızın gününü kutluyorum.”
Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer: “TAMPF ve sektörünün önde gelen dernekleri ile geçen yıl bir arada kutlamaya başladığımız "Mağazacılar Günü"nü bu yılda aynı coşkuyla bir arada kutluyor olmanın heyecanı içindeyiz.  20 milyar dolar büyüklüğüne ulaşmış olan yiyecek ve içecek sektörümüz, bugün 1 milyon üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Misafirlerimizin restoranlarımızdan memnun ayrılması sunulan hizmet kalitesi ile bire bir örtüşmektedir. Bu çerçevede  restoranlarımızın ön yüzü olan çalışanlarımız en büyük rolü oynamaktadır.  Sektörün büyümesinde verdikleri hizmet ve katkılarıyla, markalarımızın başarısında büyük payı bulunan, her zaman gece gündüz en iyi hizmeti vermek için çaba gösteren, mesleğine gönülden bağlı çalışanlarımızın 12 Aralık Mağazacılar Günü”nü kutluyorum.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri