Perakende Programı 5’inci mezunlarını verdi

23 Temmuz 2013 Salı

Kipa ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde 5 yıldır süren “Perakende Yönetim Programı” sektöre kalifiye personel yetiştirmeyi sürdürüyor. Perakende Bölümü’nün 5’inci dönem mezunları kep töreni ile diplomalarını aldı

perakende-programi-5inci-mezunlarini-verdi

İzmir merkezli büyüyerek Türk perakende sektörünün önde gelen markası haline gelen Kipa ve kentin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEU) bir ilki gerçekleştirerek, perakende sektörünün nitelikli  ve uzmanlaşmış personel ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattıkları “Perakende Yönetimi Programı” yeni mezunlarını verdi. Öğrenciler mezuniyet töreninde kep giydi. 

Sektör İzmir’in iki markasıyla hareketleniyor
İlk olarak Eylül 2008’de İEÜ İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi bünyesinde açılan program, bu sene 5’inci mezunları ile sektöre katkısını sürdürüyor. Kontenjan kapsamında, her yıl birçok öğrenci, fakültenin son 2 yılında  perakende sektörünü kapsayan 10 ayrı dersi alarak, lisanslarını tamamlıyor.

26 öğrenci Kipa’da iş başı yaptı
İstihdam garantili program kapsamında bugüne kadar mezun olan 26 öğrenci Kipa’da çalışmaya başladı. Perakende Yönetimi Programı İşletme ve Lojistik Yönetimi departmanında eğitimlerine devam eden öğrenciler, geçen sene, 2 ay süreyle Kipa mağazalarında ve genel merkezinde staj gördü. Bu öğrenciler gelecek sene ise Kipa yöneticileri koçluğunda perakende sektörüne yönelik eğitim programına devam edecek. Kipa’da çalışacak yeni  öğrencilerin seçimi bu sene Eylül ayında yapılacak.

İEÜ’nün 2012-2013 mezuniyet töreninde kep giyen 3 Perakende bölümü öğrencisine diplomalarını, Kipa Genel Merkez İnsan Kaynakları Müdürü Nil Timur verdi. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri