Perakende sektörü yasta

16 Mayıs 2014 Cuma

Mağazalarda müziği kapatan perakende sektörü, sosyal medyada da yas tutuyor. Markalar ayrıca satış personeline siyah kurdele taktırdı

perakende-sektoru-yasta

Soma’da meydana gelen maden faciasının ardından mağazalarda müziği kapatan perakende sektörü, sosyal medyada da yas tutuyor. Aralarında Teknosa, Migros, Twigy, CarreforSA, LC Waikiki, Gold Bilgisayar’ın da bulunduğu pekçok firma Facebook adreslerinden taziye mesajı yayınladı.

LC Waikiki ve Gold Bilgisayar facebook’taki profil fotoğraflarını karartırken, Migros, Avva ve Teknosa siyah bir fotoğraf karesi paylaştı. Teknosa’nın mesajında, “Soma’da hayatlarını kaybeden maden emekçilerine Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

“Kalbimiz Soma’da”
Twigy, Damat ve CarreforSA ise kömür ve madenci fotoğrafları paylaşarak acıya ortak olmaya çalıştı. Silk&Cashmere ise internet sayfasının açılışına siyah kurdele koyarak ‘Kalbimiz Soma’da’ mesajı yayınladı. Öte yandan Mango, Zara ise personeline siyah kurdele taktırdı.

İş dünyası yardıma koştu
İş dünyasını temsil eden kuruluşlar Soma’ya yardım kampanyası başlattı.
TOBB: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Soma’daki madenci ailelerine 5 milyon lira katkıda bulundu.
TESK: Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, yardım kampanyası başlattı. TESK, kampanyaya vatandaşların da katkısını beklediğini açıkladı.
İTO: İstanbul Ticaret Odası, madenci ailelerine 2 milyon TL nakdi bağışta bulunacak. Ayrıca, 500 yardım kolisini taşıyan TIR, 17 Mayıs günü Soma’ya yola çıkacak. Madenci çocuklarının İTO üniversitesindeki eğitim ve barınma giderlerini de İTO karşılayacak.

Paylaşımlara ara verdi
LC Waikiki, facebook sayfasından, “Dualarımız Soma’daki kardeşlerimizle...” mesajı verirken, Deichmann Türkiye, “Soma’da yaşanan elim kaza sebebi ile bu hafta paylaşımlarımıza ara veriyoruz” açıklaması yaptı. Media Markt ve Hayat Kimya da internet sitelerinden taziye mesajı yayınladı. Öte yandan Kiğılı’nın Soma mağazası yetkilileri de “Buradaki kardeşlerimiz için dualarınızı bekliyoruz” çağrısı yaptı.

Saygı duruşu yapıldı
CarreforSA’nın mağazalarında ve genel müdürlük binasında dün 3 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstinyePark ve Vialand de sitelerinden taziye mesajı yayınladı.

Eylem Türk’ün Milliyet gazetesinde yer alan 16.05.2014 tarihli haberinden alınmıştır. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri