Perakende Teknolojileri Sempozyumu 11 Ekim’de

18 Ağustos 2016 Perşembe

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), “Perakende Teknolojileri Sempozyumu”nda bir kez daha Türkiye’nin en güçlü perakendecilerini teknoloji çözüm ortaklarıyla bir araya getiriyor. Bu yıl 3. Kez düzenlenecek sempozyum 11 Ekim’de Wyndham Grand Levent’te düzenleniyor

perakende-teknolojileri-sempozyumu-11-ekimde

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), 11 Ekim 2016’da üçüncüsünü düzenleyeceği Perakende Teknolojileri Sempozyumu ile bir kez daha Türkiye’nin en güçlü perakendecilerini teknoloji çözüm ortaklarıyla bir araya getirirken, teknolojideki son gelişmelerin de takip edilebileceği bir platform oluşturuyor.

 

Wyndham Grand Levent’te 14:00-19:30 saatleri arasında düzenlenecek sempozyumda perakende ve teknoloji sektörlerinin önde gelen kuruluşlarından 300’ü aşkın üst düzey yönetici, girişimci ve uzman buluşacak. Sempozyumun yan salonunda, teknoloji firmalarının ürünlerini, çözümlerini ve uygulamalarını tanıtacakları bir sergi alanı da yer alacak.

 

11 Ekim 2016’da, Vodafone ana sponsorluğunda, Nebim, Obase ve SAP oturum sponsorluğunda gerçekleşecek bu büyük buluşmada her biri kendi kurumunda teknoloji konusunda ortaya koyduğu yeniliklerle perakende sektöründe trend yaratan ve yenilikçi girişimleriyle sektörde yeni kanallar açan yüzlerce isim bir araya gelecek.

 

Gerçekleştirilecek panellerde, sektöre yön veren trend ve yaklaşımlar görüşülürken, tanıtım oturumlarında teknoloji firmalarının perakende sektörünün verimliliğine katkı sağlayan çözümleri tanıtılacak. KMD’nin üçüncüsünü düzenleyeceği Perakende Teknolojileri Sempozyumu’nda “Perakende Teknolojileri: Geleceği Netleştirenler, Vazgeçilmez İş Arkadaşları” ve “Optimizasyon: Daha Az Kaynak İle Daha Çok İş”oturumları yer alacak.

 

Kimler katılıyor?

Bu oturumlarda KMD Yönetim Kurulu Başkanı ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Blesh CEO’su Devrim Sönmez, Google For Work Türkiye Ülke Müdürü Önder Güler, Invent Kurucusu Gürhan Kök, Nebim Genel Müdür Yardımcısı Murat Demiroğlu, Obase Genel Müdürü Bülent Dal, Pisano Kurucusu Özkan Aykut Demir, XPlace Genel Müdürü Alper Türkay ve Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu, görüşlerini paylaşacak olan perakendeci ve teknoloji çözüm ortağı firma yöneticileri arasında yer alacak.

 

KMD, cirosu 220 milyar TL’ye yaklaşan modern perakende sektörünün, gıda ve hazır giyim kategorileri dışında kalan alt kategorilerinin temsilcisi konumunda ve 65 milyar TL’lik ciroyu temsil eden üye yapısına sahip. 3.500 satış noktasında 120 bin kişiye istihdam yaratan üye yapısıyla Türkiye’de perakende sektöründe en güçlü derneklerden biri olarak kabul edilen KMD, sayısı ve beklentileri her geçen gün artan tüketicilerin taleplerini karşılayabilmenin yanı sıra geleceğin dünyasında da ihtiyaç duyulan bilişim teknolojileri altyapısının, sayısı 65’i bulan tüm üyeler için sağlanması için 2012 yılında kuruldu.


Sempozyum hankkında kim ne dedi?

Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu  yaptığı açıklamada, öncelikle KMD’nin tüm üyeleriyle birlikte Türkiye’nin içinde bulunduğu süreçte ekonominin daha da güçlenmesi için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.  Özpamukçu “Teknoloji, yaşamın her alanında olduğu gibi işlerimizin işleyişinde de bir vazgeçilmez. Tüketici davranışlarında, süreçlerimizde, bizi düzenleyen mevzuatta sürekli bir değişim varken teknolojimizin de gelişmesi, değişmesi ve yeni yatırımlara girmemiz kaçınılmaz oluyor. Burada önemli olan ihtiyaçlarımızı tam olarak tespit edip geleceği de öngörerek optimum maliyetle en faydalı teknoloji yatırımını yapabilmek. Buna karar verebilmek için de tüm gelişmeleri takip ederek, Perakende Teknolojileri Sempozyumu gibi etkinliklerimizde tüm paydaşlarımızla bir araya gelerek bilgilerimizi güncel tutmalıyız.”

 

KMD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, tüketici güveninin doğrudan takip edilebildiği perakende sektörünün sıkıntılı dönemlerde bile yatırımlarına devam ettiğini belirterek, “Yatırımlarımızı markamızın konumunu korumak ve tüketicimize en hızlı şekilde ulaşmak için, bununla beraber maliyetlerimizi de dengeleyecek şekilde yapmak zorundayız. Perakende, sadece ürün alıp satmaktan ziyade içinde aslında birçok matematiği olan bir sektör. Süreçlerimizi yönetirken bu matematiği yerinde kullanıp sıkıntıya düşmemek için mutlaka teknolojiden faydalanıyoruz. Bununla beraber, yoğun rekabetin yaşandığı sektörümüzde aynı zamanda bilgi paylaşımını da sağlayan Perakende Teknolojileri Sempozyumu gibi etkinlikler, gelişimimizde önemli rol oynuyor” dedi.

 

KMD Yönetim Kurulu Üyesi ve Watsons Genel Müdürü Ahmet Şükrü Yanıkoğlu da rekabette üstünlük sağlamanın yolunun tüketiciyi zamanında anlayarak süreçleri iyi yönetmekten geçtiğine değinerek, “Yönetimde en önemli yardımcımız yetişmiş insan kaynağımız ve tabii ki doğru teknolojiyi kullanmamız. Doğru uygulanmış teknolojik çözümler, sektörümüzün sıkıntılı dönemleri aşmasında, ayakta durmasında ve yatırımlarına devam etmesinde büyük önem taşıyor. Bu çözümlerin yerli firmalarımız tarafından geliştirilmiş olması da hem ekonomik olarak fayda sağlıyor hem de ülkemizin teknoloji arenasında öne çıkmasını sağlıyor” dedi.

 

KMD Yönetim Kurulu Üyesi ve Zorluteks Tekstil Genel Müdürü Erkmen Onbulak ise Perakende Teknolojileri Sempozyumu’nun teknolojik yenilikleri keşfetme ve uygulama örneklerini birebir inceleme olanağı yaratması bakımından öne çıktığını vurguladı. Onbulak sözlerine şöyle devam etti: “Teknolojinin hızlı değişimiyle birlikte her geçen gün yeni bir çözüm alternatifiyle karşılaşıyoruz. Ancak bu teknolojiler maliyetli ve geri dönüşü uzun yatırımlar olabiliyor. Yerli ve üstelik uygulamasının da test edildiği çözümleri dinlememiz karar verme aşamasında bize büyük fayda sağlıyor. Yine perakende sektöründeki önemli oyuncular tarafından deneyim edilmiş çözümleri görerek, firmalar arasında deneyim ve bilgi paylaşımının sağlanması da etkinliğin yarattığı önemli fırsatlar arasında.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri