Perakendeciler Karadeniz’e çıkarma yapacak

28 Ağustos 2014 Perşembe

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Karadeniz PERDER ve Retail Türkiye işbirliğiyle düzenlenen Karadeniz Perakende Konferansı, PERDER üyeleri ile bölge üretici ve tedarikçilerinin katılımıyla Trabzon’da gerçekleştirilecek

perakendeciler-karadenize-cikarma-yapacak

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Perakende Konferansları dizisi Karadeniz Bölgesi ile devam ediyor. TPF ve Retail Türkiye tarafından ortaklaşa düzenlenen Karadeniz Perakende Konferansı, 24-25 Eylül günlerinde Trabzon Novotel’de gerçekleşecek. Karadeniz PERDER’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan konferansın ana başlığı “Perakendede Verimlilik”. Konferansta Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren PERDER üyeleri ile üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmalar bir araya gelecek.

Konferansla ilgili açıklama yapan TPF Başkanı Mustafa Altunbilek, “Verimlilik, bugüne kadar ülkemizde daha çok sanayi alanında önemsenen bir kavramdı. Ancak ekonomik gelişmelere paralel olarak, tüketici her geçen gün daha da seçici oluyor ve ticaretin seyrini değiştiriyor. Rekabetin artarak kârlılığın azaldığı bir dönemde, sürdürülebilir başarıyı elde edebilmek için perakendecilerin “verimlilik” kavramı üzerinde önemle durmaları gerekmektedir. İşte üyelerimiz, daha verimli mağaza yönetimi için neler yapılması gerektiği ile ilgili püf noktalarını 24 Eylül’deki Karadeniz Perakende Konferansı’nda bulabilecekler” dedi.

Verimlilik denilince, uygulamada genellikle işgücü verimliğinin önemsendiğine dikkat çeken Altunbilek şöyle devam etti, “Perakende sektörünü kanaatimce en çok ilgilendiren verimlilik konusu, çalışan verimliliğidir. Bugüne kadar satın almanın ön planda olduğu gıda perakendeciliği yönetiminde satış ve pazarlamanın önemi anlaşılacaktır.”

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Karadeniz Perakende Konferansı’nın sponsorları arasında Adam Bilgisayar, Çaykur, Gökçelik Raf, Gündoğdu Peynircilik, Gürsoy Fındık, Kebir Süt, Lila Kağıt, Majestic Bijuteri, Parex ve Yayla Bakliyat yer alıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri