Perakendeden kötü haber

06 Kasım 2015 Cuma

Perakende satış hacmi eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı

perakendeden-kotu-haber

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2015 yılı eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı. Hacim bir önceki yılın aynı ayına göre ise 0,2 azalış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayı Perakende Satış Hacim Endeksini açıkladı. Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2015 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,3 artarken, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2,4 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,3 azaldı.

Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,2 azaldı
Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2015 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,2 azaldı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 8,9 arttı, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 8,8 azaldı, otomotiv yakıtı satışları yüzde 8,2 arttı.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri