Perakendenin analiz devi Avrupa’ya açıldı

18 Haziran 2015 Perşembe

Perakende için Öngörüsel Analiz Hizmeti veren Getron, Almanya ofisiyle Avrupa’ya açıldı

perakendenin-analiz-devi-avrupaya-acildi

Deloitte Technology Fast50 Turkey listesinde en hızlı büyüyen ilk 50 şirket arasında yer alan ve Bilişim 500 listesinde Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri arasında 45’inci sırada bulunan Getron Bilişim Hizmetleri AŞ’nin Almanya Ofisi, Haziran 2015 itibariyle Dresden şehrinde faaliyete geçti.

Geliştirmiş olduğu özgün tahminleme yöntemi Almanya’da Springer tarafından yayımlanan kitaba konu olan; Hindistan, Çin, G. Kıbrıs ve İspanya’da uluslararası konferanslarda Ar-Ge çalışmaları ilgi gören firma, Öngörüsel Analiz (Predictive Analytics) alanındaki “Getron Advisor” adlı inovatif ürününü Almanya üzerinden Avrupa pazarına sunmaya başladı.

“Getron Advisor” perakende sektöründe, çok sayıda satış noktasında her bir ürün için gelecek dönemlerde oluşacak talebi bulut tabanlı olarak, büyük veri üzerinden yüksek başarı ve hızla tahmin edebilen bir Bilgiişlemsel Zeka (Computational Intelligence) uygulaması. Uygulama 2015 yılı başında bin 714 proje arasından TÜBİTAK TEYDEB’in “Başarı Hikâyeleri” arasına girdi.

Hangi ürüne, nerede, ne zaman ve ne kadar talep geleceğini tahmin edebilen yazılım, bu tahminler ışığında depodan ikmal (replenishment), mağazalar arası transfer, yeniden üretim (RPT), indirim, mağaza ve lojistik insan kaynağı planlaması konularında karar destek sistemi olarak çalışıyor ve firmaların stok seviyesini azaltırken kaçan satışı engelleyerek karlılığı arttırıyor. Ayrıca, yüksek yoğunluklu firma verisini KPI tabanlı dashboard ve analiz arayüzleriyle zenginleştirerek mobil ortamda görselleştiriyor.

Könneritzstrasse 25, B502, 01067 Dresden, Deutschland  adresinde faaliyete geçen ofis; halihazırda Yıldız Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Getron’un Avrupa satış ve Ar-Ge çalışmalarının merkezi olacak.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri