Perakendenin en iyi fikirleri ödüllendirildi

19 Nisan 2013 Cuma

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu bünyesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen, sektörün başarılı kişi ve kurumlarının ödüllendirildiği ve rol model olarak sektör ilgililerine sunulduğu ‘Perakendenin En İyi Fikirleri’ yarışması bu yıl beşinci kez sahiplerini buldu

perakendenin-en-iyi-fikirleri-odullendirildi

Yerel zincirler arasındaki en iyi uygulamaları paylaşmayı ve bu tarz uygulamaları teşvik ederek yerel zincirlerin rekabet gücünü artırmayı amaçlayan yarışma, çeşitli kategorilerde başarılı olan market sahibi, yönetici ve çalışanların katılımıyla gerçekleştirildi.

“Engelli Üretiyor Doğa Kazanıyor” projesi kapsamında engelliler tarafından üretilen ‘Bez Torba’ların Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) yararına, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı tüm bölge temsilciliklerinin (PERDER) desteği ile 330 şirket ve 3 bin 450 noktada tüketicilere ulaştırılması amaçlanıyor.

TOFD bünyesindeki atölyelerde engelli vatandaşlarımız ürettiği çevre dostu bez torbalar ile naylon poşet kullanımının azaltılması ve bez torba kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefleyen proje sosyal sorumluluk yönüyle de ödüle layık görüldü. Ödülünü TPF Başkanı Selamet Aygün’ün elinden alan proje koordinatörü ve TPF Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Paşalı mutluluğunu projede yer alan engelliler ile paylaştı.

Yarışmada, “Mağaza Tasarımı” kategorisinde ödülü Ankara’dan Yunus Market, ‘Müşteri Hizmetleri, CRM ve Teknoloji Uygulamaları’ ve “Promosyon Yönetimi” ödüllerini Birebir Market, ‘İnsan Kaynakları Uygulamaları’ ödülünü Bursa’dan Hadım Market, ‘En iyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ödülünü “Bir Kitap da Senden Olsun” projesi ile 150 bin kitap toplayan Ankara’dan Altunbilekler, “En iyi kısa film” ödülünü ise İstanbul’dan Biçen Market kazandı.

Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan TPF Genel Koordinatörü Gurbet Altay, “Yerel zincirler tarafından geliştirilen başarılı uygulamaları ödüllendirerek yerel zincirlerin rekabet gücünü artırmayı amaçlayan yarışmamız, Türk perakende sektörünün gelişimine ve hizmet kalitesinin sürekli yükseltilmesine önemli katkılar sağlıyor. ‘Perakendenin En İyi Fikirleri’ Yarışması’nın farklı kategorilerinde, yerel zincirlerin 2012 yılı içinde gerçekleştirdiği özgün iş fikirlerini değerlendirmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri