Perakendenin nabzı Mapic'te atıyor

20 Kasım 2014 Perşembe

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen, dünyanın en büyük perakende gayrimenkul fuarı Mapic, dün (19 Kasım) itibariyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Perakende.org ekibi, fuarı yerinde takip ederek gelişmeleri an be an aktarmaya devam ediyor

perakendenin-nabzi-mapicte-atiyor

A.Oğuz Toraman/Fransa - Cannes

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve dünyanın en büyük perakende gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen Mapic, dün başladı ve 21 Kasım’a kadar devam edecek. Bu önemli fuara 67 ülkeden 8 bin 500 kişinin katılacağı öngörülüyor.

Fuarın Türkiye temsilcisi Alkaş’ın Genel Müdürü Yonca Aközer, fuarın dünyanın dört bir yanından gelen alışveriş merkezi yatırımcılarını, perakende sektörünün öncülerini bir araya getirdiğini belirterek Mapic’in  yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına imkân sağladığına dikkat çekti.

Bu yıl ‘Turkish Brands’ çatısı altında 8 Tük markasını AVM yatırımcılarıyla buluşturduklarını söyleyen Aközer, ‘Turkish Brands’in yurtdışına açılmak isteyen firmalara bir fırsat yaratmasını amaçladığını belirterek LCW ve Koton gibi markaların bu işin öncülüğünü yaptığını vurguladı.

Fuarda 'Rus' projelerine büyük ilgi

Alışveriş merkezi yatırımcılarını ve perakende sektörünün öncülerini buluşturan fuarda farklı farklı birçok proje sergileniyor. Projeler arasındaysa şu an en yoğun ilgiyi Rus AVM projeleri görüyor. Projeler hakkında bilgiler araştıran katılımcıların Atakule projesine de ilgisi oldukça yoğun oldu. Katılımcı firmaların başkanlarının kısa kısa sunumlar gerçekleştirdiği fuar tüm hızıyla devam ediyor. 

Resmi açılış Abdullah Erdem Cantimur tarafından gerçekleşti

Türk firmaların adeta çıkarma yaptığı perakende gayrimenkul fuarı Mapic 2014, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur’u ağırladı. Cantimur, fuarın resmi açılışını kesilen kurdeleyle gerçekleştirdi. Ayrıca fuarı gezen Cantimur, Türk firmalarının stantlarını ziyaret etti ve firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Ayrıca ziyaret sırasında Cantimur’a Marsilya Başkonsolosumuz Deniz Erdoğan  Barım, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer eşlik etti.

 

100’e yakın randevu firmaları bekliyor
2006’dan bu yana Mapic’in Türkiye temsilciliğini yürüten Alkaş’ın Genel Müdürü Yonca Aközer, Türkiye’nin her geçen yıl çok daha iyi temsil edildiğini ve  fuara gösterilen ilginin her yıl arttığını belirterek, bu yıla özgü ‘Turkish Brands’ çatısı altında bulunan ‘firmalara özel’  birebir toplantılar organize ettiklerini söyledi. ‘Turkish Brands’ standında yer alan markalar; Bernardo, Çilek, Penti,  Damat Tween, Esse, Gönül Kahvesi ve Kiğılı için 100’e yakın randevu aldıklarını belirten Aközer, firmaları master franchise ve AVM yatırımcılarıyla buluşturabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bunun yanı sıra fuara özel olarak kurulan “Turkish Brands” standında bir seminer salonu organize edildi. Birbirinden değerli sunumlara ev sahipliği yapan salon, Türk Markaları’na kendilerini daha iyi ifade etme imkânı sağlarken firmaların uluslararası yatırımcılarla da bir araya gelmesini sağladı. Aynı zamanda Polonya, Rusya, İngiltere gibi ülkelerin alışveriş merkezleri dernek yöneticileri de kendi ülkeleriyle ilgili gelişmeleri Türk yatırımcılarla paylaştı.

Perakendeciler organizasyonda bir araya geldi
Mapic’in Türkiye temsilciliğini yürüten Alkaş, Mapic’in ilk akşamında geniş katılımlı bir organizasyon gerçekleştirdi. Organizasyona yerli yabancı birçok perakendeci katıldı.

Organizasyonda Reed Midem Satış Direktörü Erward Jervis, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, Birleşik Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer söz aldı. Turkish Brands standında yapılan etkinlikteyse Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur söz alarak, Türk Markalarının yurtdışını kapsayan her türlü yatırım ve tanıtım faaliyetlerine hükümet olarak destek ve teşvik vereceklerini belirtti.

Mapic Fuarı foto galerisine ulaşmak için:
http://www.perakende.org/foto-galeri/20-mapic-2014-cannes-68/

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri