Perfetti, pazarın üzerinde büyüyor

30 Haziran 2014 Pazartesi

Vivident, Big Babol, Mentos, Chupa Chups, Happydent, Brooklyn, Center Fresh gibi markalarıyla, Türkiye sakız ve şekerleme sektörünün lider firmalarından Perfetti Van Melle Türkiye, 2014 yılında da pazarın üzerinde büyümeyi hedefliyor

perfetti-pazarin-uzerinde-buyuyor

Türkiye’deki bin 100 çalışanıyla, 16 bin metrekarelik iki ayrı üretim tesisinde 20 bin ton üretim kapasitesine sahip Perfetti Van Melle (PVM) Türkiye’nin, iç pazarda 100’ün üzerinde sakız ve şekerleme ürünü bulunuyor. Türkiye’deki Ar-Ge merkezinde 25 çalışanı olan PVM’nin, toplam cirosunun yüzde 10’u yeni geliştirilen ürünlerden geliyor.       

Yüzde 28’lik pazar payıyla sakız pazarının lideri Vivident markası,  kategorisini oluşturduğu “tatlandırıcılı sakız” segmentinde de yüzde 43’lük pay ile liderliğini koruyor. 45 dakikalık kesintisiz ferahlık sunan “Vivident 45 Dakika”, “Vivident Active” çeşitleri ve ‘Gülüşünüz Parlasın’ sloganıyla kozmetik ve fonksiyonelliği buluşturan “Vivident White" gibi pek çok yeni ürünü tüketicilerine sunan PVM, 2014 yılının ikinci yarısında da yeni ürün lansmanlarıyla ürün çeşitliliğini artırmaya devam edecek. Tatlandırıcılı sakız pazarındaki başarılarının yanı sıra PVM Türkiye, efsane sakız “Big Babol” markasının da yer aldığı şekerli sakız kategorisinde ise yüzde 50’lik pazar payına sahip. 

Çiğnenen draje formuyla kült haline gelmiş Mentos çeşitleri ve dünyaca ünlü Chupa Chups lolipopları ile şeker pazarında da faaliyet gösteren PVM Türkiye, Ekim 2013’te, metal kutudaki şekersiz mini tablet formuyla Türkiye’de bir ilk olan Mentos NOWmints ile “Tablet Şeker” kategorisine güçlü bir giriş yaptı. Mentos NOWmints, raflarda yerini almasının ardından ilk 3 ayda tablet kategorisinde yüzde 10’luk ciro payına ulaştı. Fabrika çıkış rakamları son 5 yılda yüzde 32 büyüyen Mentos markası, geçtiğimiz yılın en fazla büyüyen şeker segmentlerinden olan Stick & Rulo’da ise yüzde 18’lik pazar payına erişerek kategoriyi en çok büyüten marka oldu.

PVM Türkiye Pazarlama Direktörü Serkan Ergün, “Yeni geliştirdiğimiz ürünler, yeni ambalaj formatları,  tutarlı ve kesintisiz pazarlama yatırımlarımız sayesinde markalarımızın kazandığı başarı bize gurur veriyor. 2013 yılında ‘Vivident 45 Dakika Metal Kutu’ ile ‘En iyi Yeni Ürün’ ödülünü aldık. 2014 yılının ilk yarısında lansmanını yaptığımız birçok sakız ve şekerleme ürünümüz var. Senenin ikinci yarısında da geliştirdiğimiz yeni ürünleri pazara sunarak ürün çeşitliliğimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. Tüketicilerimizin beklentilerine yönelik olarak geliştirdiğimiz yenilikçi ürün konseptlerimiz, bizi sektör gelişiminin daha da ötesine taşıyor. Geçtiğimiz yıl, hem sakız hem de şeker pazarının üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. 2014 yılında da artacak ürün çeşitliliğimiz ile pazarın üstünde bir büyümeyi hayata geçirmeyi, pek çok segmentteki liderliğimizi ve innovasyon gücümüzü perçinlemeyi hedefliyoruz” dedi.   


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri