P&G: 2023 hedefi için yabancı payı artmalı

16 Nisan 2013 Salı

85 milyar dolarlık cirosu ile global devler arasında yer alan P&G, tüm dünyada yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bugüne kadar 400 milyon çocuğa ulaştı

pg-2023-hedefi-icin-yabanci-payi-artmali

Şirket, markaları ve çalışanları aracılığıyla kurduğu Global Yardım Platformu “Yaşa, Öğren ve Başar” projesi ile çocukların, hayata sağlıklı başlamalarına, eğitim olanaklarına erişmelerine, yaşamsal beceriler kazanmalarına yönelik projeler yürütüyor. Projenin Türkiye adımı, ‘Hayalden Gerçeğe’ adıyla, dört yıl önce Darüşşafaka Cemiyeti işbirliği ile başlatıldı. Proje kapsamında, Darüşşafakalı çocuklar bugüne kadar İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Safranbolu, Amasra, Selçuk, Şirince, Bursa, İznik ve Kapadokya’daki yaşıtlarıyla ülkenin kültürel mirasını fotoğrafladı. 

“Teşvik sistemi basit olmalı”
Projenin Antalya ayağına P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu da katıldı. Antalya’da gazetecilerin gündeme dair sorularını da yanıtlayan Turnaoğlu, barış sürecinin etkisiyle Doğu’da ekonomik aktivitenin canlanacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye’de 550 milyon dolarlık yatırım yaptık. Lojistik alanında yeni yatırım planlıyoruz.” Uluslararası yatırımlardan yüzde 1 pay alabildiğimize dikkat çeken Turnaoğlu, “2023 hedeflerine ulaşmak için oran yüzde 3’e yükselmeli. Bunun için basit ve özendirici bir teşvik sistemine sahip olmamız şart” dedi.

4 yılda 25 bin çocuk yararlandı
‘Hayalden Gerçeğe’ projesi fotoğraf platformu sayesinde hayatında fotoğraf makinesini eline almamış çocuklar fotoğraf sanatıyla tanışıp bir hobi edinirken, ülkeyi tanıdı. Kültür, sanat ve bilim dallarında gerçekleştirilen programlardan 4 yılda 25 bin çocuk yararlandı. Öğrencilerin Antalya’da antik Termessos kenti ve milli parkta çektikleri fotoğraflar, ‘Geleceğe Miras’ sergisiyle ay sonunda Beyoğlu Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Kaynak: Songül Hatısaru / Miliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri