P&G sürdürülebilirlilik raporunu yayınladı

13 Ocak 2014 Pazartesi

P&G 15’inci Global Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Raporda, P&G’nin 2020 çevre ve sosyal sorumluluk hedeflerinin büyük bir bölümü gerçekleşmiş durumda

pg-surdurulebilirlilik-raporunu-yayinladi

Çevresel ve sosyal sorumluluk yaklaşımını ürün ve hizmetlerine entegre ederek insanların her gün daha iyi ve daha sürdürülebilir bir yaşam sürmesini amaç edinen P&G, 15’inci Global Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Çamaşır makinelerinde yapılan yıkamalarda soğuk su kullanımı alışkanlığının artırılması, karbon salımının azaltılması, ihtiyaç sahiplerinin sağlık ve hijyen ihtiyaçlarının karşılanması konusundaki 2020 hedeflerine büyük oranda ulaşan P&G, çalışanlarının gönüllülük projelerine dahil edilmesi ve ürün inovasyonu konusunda da başarılı uygulamaları hayata geçirdi.

Global Raporlama Girişimi GRI’nın G3 İlkeleri doğrultusunda hazırlanan 15’inci Global Sürdürülebilirlik Raporu, P&G’nin son mali yıldaki sürdürülebilirlik sonuçlarını, bu alanda attığı yeni adımları ve 2020 hedeflerini ortaya koyuyor. P&G’nin Global Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin şu alanlardaki somut ilerlemelerini içeriyor, “Kaynakların korunması, yenilenebilir kaynaklar, atıktan değer kazanma, ev konforu, sağlık ve hijyen.” Rapora göre bu yıl özellikle su ve enerji kaynaklarının korunması ile karbon salımının azaltılması konularında önemli adımlar atıldı.

P&G Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Len Sauers, P&G’nin sürdürülebilirlik aksiyonları ve hedeflerinin sadece insanları ve çevreyi değil aynı zamanda iş yapış biçimlerini de olumlu etkileyerek geliştirdiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor, “İnsanlara daha sürdürülebilir bir yaşam sunacak inovatif ürünler geliştirmek, en önemli ilham kaynaklarımız arasında yer alıyor. Mesela Ariel Kapsül hem piyasadaki en konsantre deterjanlar arasında yer alıyor hem de plastik kullanımını tüketici başına yüzde 50 azaltıyor. Bu tür çalışmalar çevreye olumlu etki göstermenin yanında, P&G’ye satış ve maliyetten tasarruf olarak 1 milyar dolardan fazla değer sağladı.”

P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, şirketin uzun vadeli sürdürülebilirlik hedefinin çok yüksek olduğunu, bu hedeflerin bir kısmına şimdiden ulaştıklarını söylerken “Yüzde 100 yenilenebilir enerji ve katı atık sahalarına sıfır atık gönderme hedefine bir gecede ulaşamayız. Ancak düzenli ilerleme için kısa vadeli, ara hedefler koyduk, ilerleme kaydediyoruz.  Örneğin dünyada 50’den fazla üretim tesisinde katı atık sahalarına sıfır atık gönderilmekte.  Bunu büyük ölçüde, malzemelerin geri dönüşümü ya da atıktan enerji üretimi için tedarikçilerle anlaşarak sağladık. Türkiye’de ise son 5 yılda Gebze ve Şekerpınar üretim tesislerinde toplamda enerji tüketimi yüzde 37, su tüketimi yüzde 36, atık miktarı yüzde 45 ve karbon salımı yüzde 48 oranında azaltıldı” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri