P&G ve Darüşşafaka, çocukları gökyüzünü keşfetmeye çağırıyor

23 Ocak 2015 Cuma

2010’da P&G’nin desteğiyle yapımı gerçekleştirilen ve 5 yılda Türkiye’den ve yurtdışından 35 bine yakın öğrenciyi ağırlayan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu” ve 2012’de açılan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Gözlemevi” çocuklara gökyüzünü ücretsiz keşfetme imkanı sunuyor

pg-ve-darussafaka-cocuklari-gokyuzunu-kesfetmeye-cagiriyor

P&G ve Darüşşafaka sömestr tatilinde çocuklara keyifli ve ilham verici seçenekler sunuyor. Beş yılda 35 bine yakın öğrenciyi ağırlayan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu” uzay ve gökyüzü hakkında öğrencileri bir astronom eşliğinde bilgilendiriyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak tesislerinde kurulan İstanbul’daki ilk sabit kubbeli dijital planetaryum; çocukları bilim ve gökyüzü ile yakınlaştırmak ve bilgilendirmek üzere tasarlandı. 36 kişilik izleme kapasitesine sahip planetaryumun 7 metre çapındaki küresel odasında çocuklar, gökyüzünün gizemli dünyasını keşfediyor. “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu”nda gökyüzü keşfinin yanı sıra birbirinden ilginç planetaryum gösterileri de sunuluyor. Ziyaretçiler Yıldızlar, Moleküleryum, Kara Delikler, Astronot ve Biz Astronomuz gösterilerini Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle izleme olanağı da buluyor.

Güneş gözlemleri de gerçekleşecek
Annesi veya babası hayatta olmayan öğrencilerin tam yatılı ve burslu eğitim aldığı Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak tesislerinde yer alan “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Gözlemevi” ise 3 metre çapındaki kubbesiyle 24 öğrencinin aynı anda gözlem yapmasına imkân sağlıyor. Gözlemevinde gezegenler, yıldızlar ve derin uzay cisimlerinin yanı sıra güneş filtresi sayesinde güneş gözlemleri de yapılabiliyor.

Astronomiye meraklı çocukların ücretsiz olarak ziyaret edebilecekleri Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Gözlemevi, sömestr tatili boyunca hafta içi her gün saat 10.00 – 17.00 saatleri arasında açık olacak. Ziyaret etmek isteyenlerin planet@darussafaka.net adresine girerek bilgileriyle birlikte randevu alması gerekiyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri