P&G’den sürdürülebilirlik için önemli kararlar

05 Kasım 2014 Çarşamba

Sürdürülebilirlik vizyonunu yenileyen P&G, kaynakları muhafaza etme, çevreyi koruma ve ihtiyacı olanların sosyal şartlarını iyileştirme hedeflerinin kapsamını genişletti. P&G, yenilediği sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda 2020’ye kadar özellikle su tasarrufu ve ürün ambalajları alanına odaklandığı yeni hedefler belirledi

pgden-surdurulebilirlik-icin-onemli-kararlar

Sürdürülebilirlik hedeflerini yenileyen P&G, önümüzdeki dönemde daha çok kaynak tasarrufu yapma, çevreyi koruma ve ihtiyacı olanların sosyal şartlarını iyileştirme amaçlarına odaklanma kararı aldı. P&G ürünlerinden beklenen kalite ve performansı sunarken tüketiciler, toplumlar ve şirket için ürünlerin çevresel etkilerini azalttıklarını vurgulayan P&G Sürdürülebilirlik Sponsoru ve Bebek, Kadın ve Aile Bakım Ürünleri Küresel Grup Başkanı Martin Riant, şöyle devam etti: “P&G’nin büyüme hedefleri ile sürdürülebilirlik hedefleri birbirlerine paralel ilerliyor. Ürünlerimizin üretim, ambalajlama, nakliye ve tüketici kullanımı döngüsü boyunca çevresel sürdürülebilirliğini iyileştirmeye devam ediyoruz.”

Su kullanımı yüzde 70 azalttı
P&G yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımı, tüm ürünler için yüzde 100 yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş hammadde kullanımı ve sıfır atık hedefleri doğrultusunda bugüne kadar büyük ilerlemeler kaydetti. Bugün dünya çapında 70 adet sıfır atık üreten tesise sahip olan P&G, enerji tüketimini, su kullanımını, CO2 emisyonlarını ve nakliye mesafelerini önemli ölçüde azalttı; yenilenebilir enerji kullanımı ve sertifikalı yeni materyal kullanımını önemli ölçüde arttırdı. P&G, afet yardımı, Çocuklara Güvenli İçme Suyu ve Prima-UNICEF ortaklığı gibi projelerle dünya çapında 50 milyondan fazla insanın yaşam standartlarını iyileştirdi.

Yeni hedefler
P&G, yenilediği sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda ise 2020’ye kadar özellikle su tasarrufu ve ürün ambalajları alanına odaklandığı yeni hedefler belirledi. Uzun zamandır P&G'nin öncelikli alanlarından biri olan su tasarrufu kapsamında 2002-2012 yılları arasında, şirketin üretim tesislerinde ürün başına kullanılan su miktarı yüzde 70'den fazla azaltıldı. Yeni sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında su tasarrufu hedefi şöyle revize edildi: 

-Su sıkıntısı çeken bölgelerde bulunan tesislere öncelik vererek üretim tesislerinde ürün başına kullanılan suyu yüzde 20 azaltmak.
-1 milyar insanın su tasarruflu ürünlere ulaşmasını sağlamak.
-Plastik ambalajlarda geri dönüştürülmüş plastik kullanımının iki katına çıkarılması.
-Ürün ambalajının yüzde 90'ının ya geri dönüştürülebilir olmasını ya da geri dönüştürülme olanağının sağlanması için programların bulunması.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri