P&G’den Sütaş’a transfer olan sürpriz isim

20 Kasım 2012 Salı

Ocak 2013’te TÜSİAD’da başkanlık koltuğuna oturacak olan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, şirketine sürpriz bir atama yaptı. P&G Türkiye Başkanı Saffet Karpat, Sütaş’ın bağımsız yönetim kurulu üyeliği görevini üstlendi

pgden-sutasa-transfer-olan-surpriz-isim

TÜSİAD Başkanlığı için tek aday olan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, şimdiden, şirketinin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’ne dünya devi P&G’nin Türkiye Başkanı Saffet Karpat’ı getirdi. Karpat, bu atamayı doğrularken, Ocak 2013 itibariyle Sütaş’a CEO olup olmayacağına ilişkin soruya, “P&G’den ne zaman ayrılacağım belli değil. Sütaş’tan gelen teklifle yönetime girdim. Gelecek ne gösterir bilemiyorum. Böylesine bir teklife hiçbir zaman hayır demem ama henüz netleşmiş bir konu değil” yanıtını verdi. İşi profesyonellere teslim etme stratejisi izleme kararı alan Muharrem Yılmaz’ın TÜSİAD’da üstleneceği başkanlık sonrası şirketin operasyonundan el çekeceği, sadece başkanlık yapacağı belirtiliyor.

Hava trafik kontrolörüydü
1,4 milyar TL cirosu ile süt sektörünün önde gelen markalarından Sütaş’ın Bağımsız Yönetimi Kurulu Üyesi olan Saffet Karpat, 1957 Adana doğumlu. Darüşşafaka mezunu olan Karpat, lise yıllarında bir otobüs şirketinde muavinlik yapmış. 1981’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş. 1976-1981 yılları arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Hava Trafik Kontrolörü olarak çalışan Karpat, 1983’te Lozan Üniversitesi’nde MBA yapmış. Karpat P&G İsviçre’de Finans ve Muhasebe departmanında başladığı kariyerini çeşitli görevlerle Cenevre, İstanbul, Roma, Kahire, Brüksel ve Cenevre’de sürdürüp 1999 yılında P&G’nin Finans ve Muhasebe Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcılığı görevine atanmış. 2004 yılında P&G Türkiye, Orta Asya ve Kafkasya Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olan Karpat’ın sorumlu olduğu ülkelere 2007 yılında İsrail de eklenmiş. Karpat halen P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Başkanlar Konseyi’nin adayı
TÜSİAD Başkanlar Konseyi bir süre gerçekleştirdiği toplantı ile şu an TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Muharrem Yılmaz’ı, Genel Kurul’a 2013-2015 Dönemi Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak önermişti. Sütaş’ın patronu Muharrem Yılmaz, TÜSİAD başkanlığı görevini 17 Ocak’ta yapılacak Genel Kurul’da devralacak.

Kaynak: Eylem Türk / Milliyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri