P&G’ye ‘en iyi’ ödülü

17 Ocak 2014 Cuma

P&G, Chief Executive Dergisi ve Chally Group tarafından düzenlenen “Liderler için En İyi 40 Şirket” sıralamasında, 2014 yılının birincisi oldu. P&G bu başarıya, üç kez arka arkaya olmak üzere toplamda dördüncü defa ulaştı

pgye-en-iyi-odulu

ABD’li Chief Executive Dergisi ile Chally Group Worldwide tarafından ortaklaşa düzenlenen “Liderler İçin En İyi 40 Şirket” araştırmasında P&G dünyanın en iyi şirketi seçildi. Dünya genelinde binden fazla şirketin çeşitli kriterlere göre değerlendirildiği araştırmada, P&G üçü arka arkaya olmak üzere dördüncü kez birinci oldu.

Araştırmada ölçüt olarak; formal bir liderlik gelişim programının varlığı, şirket CEO’sunun bu programa ayırdığı toplam süre, şirket içinden seçilen üst ve orta düzey yöneticilerin oranı, işe alım programının ve yetenek ölçümlemesinin sağlamlığı ve şirketin 10 yıllık büyüme performansı yer aldı.

P&G’nin başarısında, tüm üst düzey yöneticilerin, çalışanların kariyerlerine yaptıkları katkıların öne çıktığı belirtilirken, bu katkı sürecinin hem formal hem de informal eğitimlerle desteklendiği ifade edildi.

P&G CEO’su A.G. Lafley, P&G’nin lider yetiştirme konusunda küresel ölçekte başarılı olduğunu vurgulayarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Şirketler başarılı olmak için dört temel unsura ihtiyaç duyar: Gelecek için lider yetiştirmek, üretkenliği artırmak, stratejiyi yönetmek ve inovasyon yaratmak. Liderleri geleceğe hazırlamak, ardından gelen diğer üç niteliğin de başarıya ulaşması için ön şarttır. P&G’nin bu alandaki başarısı, çalışanlarının değişik deneyimler kazanmasına ve kariyer gelişimlerine verdiği destekten kaynaklanıyor.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri