Pınar Orta Doğu’da liderliğe oynuyor

12 Şubat 2015 Perşembe

Pınar, 8-12 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood Fuarı’na katıldı. Körfez ve Ortadoğu ülkelerinde bu bölgelere has özel ürünleriyle bilinen ve tanınan Pınar, Gulfood Fuarı’nda yoğun ilgiyle karşılandı

pinar-orta-doguda-liderlige-oynuyor

170 ülkeden toplam 4 bin şirketin ürünlerini tanıttığı ve yaklaşık 80 bin ziyaretçi tarafından gezilen fuarda, Pınar’ın standı Körfez ve Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden de ziyaretçileri ağırladı.

Fuar boyunca stantta, ziyaretçiler için farklı Pınar tarifleri hazırlandı. Pınar’ın süt ürünleri sektöründe Avrupa Birliği ülkelerine ihracat izni alan ilk marka, ayrıca Rusya Pazarı için Türkiye’den onay alan ilk 3 süt markası arasında olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Pınar’ın Gulfood’ta gördüğü büyük ilgiyi şöyle değerlendirdi:
“Tüm dünya için stratejik bir sektör olan gıda ve içecek sektörü, Türkiye’nin de doğal büyüme alanı. Çevre ülkelerin net gıda ithalatçısı olması, bu coğrafyalarda Türk markalarına artan ilgi ve güven gibi faktörler, ülkemize gıda alanında bölgesel üretim olma potansiyeli sunuyor. Biz de Pınar olarak, birçok ürün grubumuzla 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu ülkeler arasında, 30 yıldır ürünlerimizle varlık gösterdiğimiz Körfez ülkelerinin ayrı bir yeri var. Körfez ülkelerinde, güçlü yerel üreticilerin bulunması, AB ve ABD’den ithal ürünler sebebiyle çok yoğun bir rekabet söz konusu. Ancak Pınar olarak, geniş çaplı tüketici araştırmalarından yararlanarak bölge insanının damak tadı ve ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunuyoruz. Yeni ve farklı ambalajlar geliştiriyoruz.”

Labnede Pınar farkı
Pınar’ın Körfez ve Ortadoğu ülkeleri için sunduğu ürünlerden de bahseden Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş konuyla ilgili şunları söyledi: “Pınar Labne, kahvaltı kreması ve zatarlı labne bölgedeki tüketicilerimizin damak tadı ve kullanım alışkanlıklarına uygun olarak özel geliştirdiğimiz ürünler. Özel tadı ve kıvamıyla tüketicilerimize sunduğumuz Pınar Labne; Sudi Arabistan bölgesinde yüzde 26, Kuveyt’te yüzde 53, Dubai’de yüzde 41 oranla Orta Doğu pazarında lider durumda. Tüm bu çalışmaların yarattığı olumlu etkiyle Pınar, bu ülkelerde güvenilir ve kaliteli bir marka olarak benimsenmiş bulunuyor.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri