Pınar, yeni yatırımlarla yeni pazarlara giriyor

03 Şubat 2014 Pazartesi

Pınar, uzun yıllardır tüketiciyle buluştuğu Kuzey Irak ve Azerbaycan’da gerçekleştirdiği atılımla bilinirliğini ve pazar payını artırdı. Yasar Holding İcra Başkanı Aktaş, Pınar‘ın yeni yatırımlarla bir dünya markası olma yolunda ilerlediğini söyledi

pinar-yeni-yatirimlarla-yeni-pazarlara-giriyor

Türkiye’nin süt ve süt ürünleri ihracatının yüzde 22’sini tek başına gerçekleştiren Pınar, yeni yatırımlar ve yeni pazarlarla bir dünya markası olma yolunda ilerliyor. Yaptığı anlaşmalarla 30 yıldır Avrupa’dan Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn ve Umman'ın oluşturduğu Körfez Ülkeleri'ne kadar 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Pınar, 2013 yılında özellikle Kuzey Irak ve Azerbaycan’da önemli başarılara imza attı.

Pınar Süt, Irak’ta satışlarını yüzde 38 artırdı
Kuzey Irak’ta kampanya döneminde Erbil, Süleymaniye ve Dohuk’ta düzenlenen tadım etkinlikleriyle ürün gruplarını tanıtan Pınar, iletişim faaliyetlerini televizyon, mekan içi ve dış mekan reklamlarıyla destekledi.

Yapılan iletişim çalışmalarıyla marka ve ürünlerinin bilinilirliğinde 3 kattan fazla artış sağlayan Pınar, tüm bu faaliyetlerin sonucunda Irak’ta satışlarını yüzde 38 oranında artırmayı başardı. Pınar, Azerbaycan’da ise kasım ayında başlattığı iletişim çalışmalarını televizyon, dış mekan reklamları ve sponsorluk çalışmalarının ağırlıkta olduğu bir iletişim planıyla yürütüyor. Azerbaycan’daki iletişim çalışmalarını promosyonlar ve tadım etkinlikleriyle destekleyen Pınar’ın cirosunda 2013 yılında yaklaşık yüzde 20 büyüme meydana geldi.

Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Pınar’ın bir dünya markası olma yolundaki kararlılığın altını çizerek, “Pınar ile Türkiye’nin süt ve süt ürünleri ihracatının yüzde 22’sini tek başımıza gerçekleştiriyoruz. Bir yandan Türkiye’de öncü ve yenilikçi duruşumuzla büyümeye devam ederken, diğer yandan rotamızı yurt dışına çeviriyoruz. Hedefimiz; her yıl bu bölgeye yaptığımız ihracat ciromuzu en az yüzde 20 büyütmek. Bu amaç doğrultusunda, yurt dışında gerçekleştirdiğimiz iletişim çalışmaları ve reklamlarla markamıza yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Büyüdüm’ reklam filmi, iki dilde yeniden yorumlandı
2013 yılında Kuzey Irak ve Azerbaycan’da yoğun iletişim çalışmaları yürüttü. Pınar, beğenilen reklam filmi ‘Büyüdüm’ ile her iki ülkede de büyük beğeni topladı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri