Popeyes 100’üncü şubesiyle sektöründe lider

01 Ekim 2014 Çarşamba

2007 yılından bu yana master franchise’ı TAB Gıda ile Türkiye’deki sevenleriyle buluşan Popeyes®, 100 restorana ulaşarak, tavuk ürünleri sunan hızlı servis restoran zincirleri arasında lider konuma ulaştı

popeyes-100uncu-subesiyle-sektorunde-lider

Popeyes® CEO’su Cheryl Bachelder, Ata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici ve TAB Gıda CMO’su Ümit Zuvin’nin katılımıyla düzenlenen toplantıda Popeyes®’ın Türkiye ve dünyadaki büyüme potansiyeli ve  gelecek dönem hedefleri paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Popeyes®Louisiana Kitchen CEO’su Cheryl Bachelder, Türkiye’nin güçlü ve farklı ekonomik yapısının Popeyes®’ın köklerini derinleştirerek uluslararası arenada temsil ettiğine dikkat çekerek, “Popeyes® olarak agresif bir şekilde büyüyerek pazar payını genişletmekteyiz. 100 restorana ulaşmış olunması, bu bölgede misafirlerimize sunduğumuz muhteşem lezzetin, TAB Gıda’nın vizyonunun, liderlik kabiliyetinin ve bu yolda sahip olduğumuz tutkunun kanıtıdır” dedi.

Hedef yüzde 4-6 global büyüme
Popeyes®’ın global faaliyetlerinden ve büyümesinden de bahseden Bachelder, ABD dahil 3 bölge, 27 ülkede 2 bin 262 restoran ile hizmet verdiklerini söyledi. 13 Temmuz 2014 itibariyle uluslararası arenada (ABD dışında) 462 restoranla varlık gösterdiklerine değinen Bachelder, Türkiye’nin restoran sayısı ile uluslararası operasyonun yüzde 21.2’sini oluşturduğunu söyledi.

Global pazarda uygun adaylarla yeni işbirlikleri arayışlarının olduğunu ve bu konuyu geliştireceklerini söyleyen Bachelder, 2014 yılında 180-200 arası yeni restoran açarak, yüzde 4-6 global büyüme hedeflediklerini açıklamalarına ekledi. Bachelder, Dünya çapında faaliyet gösteren Popeyes® restoranlarında yaklaşık 65 bin kişi çalıştığını da belirtti.

Bachelder, 2013’te Türkiye’de Popeyes®’ın “Terbiyeli Tavuk” ile marka farkındalığını artırmaya yönelik yeni bir reklam kampanyasının başladığını da hatırlatarak, “Tüketici araştırmalarına göre, kampanya başarılı oldu. Popeyes®’ın marka farkındalığı iki katına çıkarılarak daha çok tanınması sağlandı” diye konuştu.

2015’te 20 yeni restoran
Toplantıda TAB Gıda adına konuşan TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, “Türkiye’deki master franchisee’ı olarak faaliyet gösterdiğimiz Popeyes® markamız kısa süre içerisinde büyük bir hızla büyüme gösterdi. Müşterilerimizle kurduğumuz sıcak, samimi bağ sayesinde tavuk restoran zincirleri arasında lider konumuna ulaşmayı başardık. Hızlı servis restoran zincirleri sektörüne baktığımızda tavuk ürünleri sunan markalar arasında restoran adedi olarak sektörün lideriyiz. 

Ciromuzu ve fiş sayımızı her geçen yıl önceki yıla kıyasla katlıyoruz. Fiş sayımız bir önceki yıla kıyasla \%30, ciromuz ise yüzde 50 arttı. Bilinirlik konusunda da büyük bir yol kat ettik. Şu ana kadar çok başarılı bir yol izledik. Bu sayede Popeyes® Türkiye olarak yayılım hızımız ve erişimimiz ile de 2014 yılında Popeyes® Uluslararası Franchise Kongresi’nde “Özel Marka Ödülü”nü kazandık. 2015 yılında 20 yeni restoran açmayı hedefliyoruz. Her geçen yıl hedeflerimizi katlayarak yolumuza devam edeceğiz. 5 yıl sonunda ise 200’den fazla restorana ulaşmayı hedefliyoruz. “dedi.

TAB Gıda’nın istihdam anlamında da Türkiye’ye büyük bir fayda sağladığına değinen Dikici, “İstihdam rakamlarına gelince ise; şu an TAB Gıda bünyesinde 15 binden fazla, Popeyes® restoranları bünyesinde ise yaklaşık bin 255 kişi çalışıyor” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri