Prestige Mall Dünyanın En İyi 10 Alışveriş Merkezi ile Yarışacak

24 Eylül 2008 Çarşamba

İspanyanın Barselona kentinde Ekim ayında gerçekleşecek olan Dünya Mimarlık Festivalinde Türkiyeden seçilen tek aday olan Prestige Mall Alışveriş Merkezi, dünyadaki en iyi 10 alışveriş merkezi ile yarışacak.

prestige-mall-dunyanin-en-iyi-10-alisveris-merkezi-ile-yarisacak
Birçok önemli firmanın kıyasıya yarışacağı ve bu sene ilk kez düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Festivalinde, Prestige Mall 63 ülkeden toplam 722 firma arasında kendi kategorisinde ilk 11e girmeye değer görüldü. Dünyadaki en önemli mimarlık dergileri ve mimari alanda isim yapmış pek çok önemli ismin oluşturduğu jüri tarafından seçilen Prestige Mall, 22-24 Ekim tarihleri arasında Barselonada Dünyanın En İyi Mimari Binası dalında birincilik için yarışacak. Uras+Dilekçi Architects Mimarlık Ofisi tarafından projelendirilen Prestige Mall Alışveriş Merkezi yaklaşık 16 ayda yapıldı. Festivalde Prestige Mallu hem ön elemede hem de Ekim ayında yapılacak finalde temsil edecek olan Uras+Dilekci Architects ofisi kurucularından Durmuş Dilekci ve Emir Uras, dünyada ilk kez yapılacak olan yarışma için şunları söyledi; Dünya Mimarlık Festivali, dünyanın birçok yerinden çok sayıda yapının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Bizim için gurur verici olan, Prestige Mallun, Alışveriş Merkezi kategorisinde aday olan en iyi 10 proje içinde yer almasıdır. Ayrıca Prestige Mall, bu organizasyonla birlikte birçok mimari literatüre ve İstanbul tanıtım rehberlerine girecektir. İstanbula gelen birçok yabancının da bu yapıyı ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Birçok alışveriş merkezinin de katıldığı yarışmada Prestige Mall, Temmuz ayında yapılan ön elemeden geçerek Türkiyeden finalde yarışmaya hak kazanan tek alışveriş merkezi olma unvanını elde etti. Yapılan eleme sonrası toplam 43 ülkeden 224 firmanın 17 farklı kategoride finalde yarışmaya hak kazandığı festivalde; alışverişten ulaşıma, sağlıktan eğitime kadar pek çok alanda firmalar projeleriyle birlikte birincilik için yarışacak. Katılımcı firmaların jüri üyeleri karşısında projelerini sunacağı ve rakipleriyle kıyasıya mücadele edeceği festivalde her kategoride kazanan adaylar 22 ve 23 Ekim 2008de belirlenecek. Kendi kategorisinde oldukça güçlü isimlerden biri olarak görülen Prestige Mall, kategori birincisi seçilme durumunda diğer kategori birincileri ile Dünyanın En İyi Mimari Binası olmak için yarışacak. Bu sene ilk kez düzenlenmesi dolayısıyla oldukça yoğun bir ilgiyle karşılanan festivalde, yarışma birincisi festivalin son günü olan 24 Ekim 2008 tarihinde açıklanacak.Prestige Mall Dünyanın en önemli yapılarıyla aynı festivalde buluşuyor!


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri