Primo’dan 300 bin euroluk yatırım

10 Eylül 2014 Çarşamba

Üretim yapısını çeşitlendirmeye devam eden Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, şimdi de diş macunu ve krem gibi ürünlere yönelik tüp dolum kapasitesini genişletiyor. Son yatırımıyla tüp dolum ve kapama kapasitesini saatte 11 bin adede çıkaran Primo, bu konuda Türkiye’nin en yüksek kapasiteli hizmet verebilen kuruluşlarından biri haline geliyor

primodan-300-bin-euroluk-yatirim

Ülkemizin en büyük esnek üretim tesisiyle hizmet veren Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, 2013’de renkli kozmetik, 2014 yılının ilk yarısında da sıvı ambalajlamaya yönelik “Bag in Box” yatırımıyla üretim yelpazesini genişletmişti.

Bu kez yatırım yönünü tüp dolum ve kapama kapasitesinin artırılmasına çeviren Primo, İstanbul’daki tesisinde 300 bin Euroluk yatırımla, en son teknolojiye sahip çift nozüllü ikinci tüp dolum hattını oluşturdu. Primo böylece, saatte 3 bin adet olan bu yöndeki kapasitesine, 8 bin adetlik yeni üretim gücü ekledi ve saatte 11 bin tüp doldurabilecek hale geldi. Primo, bu yatırımla tüp dolum ve kapama konusunda Türkiye’deki en yüksek kapasitelerden birine sahip oldu.

Türkiye’de tüp içindeki ürünler yaygınlaşacak
Yeni üretim hattında 6 mililitreden 250 mililitreye kadar değişik boyutta farklı sektörlere hitap eden tüpleri doldurmak ve kapatmak mümkün. Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, “Krem üretim bölümümüzü kullanarak entegre ürettiğimiz veya müşterilerimizin temin edeceği krem-jel-macun formundaki dökme ürünlerin tümünü dolduracak yeni tüp dolum ve kapama parkurumuzla, Türkiye’nin bu yönde en hızlı servis veren firması olmayı hedefliyoruz” dedi.

Mükemmel koruyucu
Bahar; içeriğine uygun olarak kullanılan plastik, alüminyum ve lamine tüplerin hafif olmaları ve dış etkenlere karşı mükemmel bir bariyer oluşturmaları nedeniyle diğer ambalaj türlerine göre her sektör tarafından tercih edildiğini, alternatif ambalaj türlerine göre büyük avantajlar sağladığını dile getirdi.
Bahar, “Tüpler sıkılarak kullanıldıkları için ürün açıldıktan sonra paketin içinin hava alması gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde gıda sektöründe tüp ürünlerin kullanımı her geçen gün daha da artıyor. Biz Primo olarak Türkiye’de de tüp kullanımının yaygınlaşacağını tahmin ediyoruz. Yeni yatırımımız, bu yönde ihtiyacı olan müşterilerimize maliyet ve hızlı hizmet avantajı kazandırırken, Primo olarak bizim de daha entegre hizmetler sunmamıza önemli katkıda bulunacak” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri