Raf etiketi değiştirmekten yorulmadınız mı?

10 Aralık 2012 Pazartesi

Perakendecilerin büyük dertlerinden biridir. Yoğun rekabet ortamında fiyatlar ve etiketleri her gün ve hatta gün içinde birkaç defa değişebilir. Raftaki fiyatla kasadaki birbirini tutmayabilir; müşterilerden gelen şikâyetleri karşılamak, raf ve kasa arasında dokunan mekikler, mağaza yöneticilerini zorlayan süreçlerdir. Oysa çağdaş perakende, bu kronik soruna karşı çözümlerini üretmiş durumda: Elektronik Raf Etiketleri

raf-etiketi-degistirmekten-yorulmadiniz-mi

Elektronik raf etiketlerinizi alıyor, raflarınıza yerleştiriyor; tek bir tuşla istediğiniz dakika ve saniyede istediğiniz noktada fiyatlarınızı değiştiriyor, belirleyebiliyorsunuz. Kâğıt, yazıcı, program ile uğraşma derdi yok. Elinde fiyat etiketleriyle mağaza içinde dolaşmaya mahkûm edilmiş bir personele ihtiyaç duyulmuyor.

Elektronik Raf Etiketi sistemleri alanında dünyanın lider üreticilerinden İsveçli Pricer’ın Türkiye Distribütörü Üçge Elektronik AŞ’nin Otomasyon Bölümü Yöneticisi Yasin Ece, elektronik raf etiketi konusunun tüm perakendecilerin ilgisini çektiğini ama yatırım maliyetinin yüksek olduğu algısıyla bu yatırımdan kaçındıklarını belirtti.

Ece, “Düşük kar marjlarıyla zorlu piyasa şartlarında mücadele veren perakendecilerin elektronik raf etiketi konusuna temkinli yaklaşımlarına hak vermemek mümkün değil. Ama sistemin 5 yıl gibi perakende sektörü için kısa sayılabilecek bir sürede kendini amorti etmesi, müşterilerde yaratacağı güven algısı, bu yatırımın aslında çok ‘akılca’ bir iş olduğunun göstergesi” dedi.

Ece ayrıca tüm mağazada tüm ürünler için böylesi bir yatırım yapmaya gerek olmadığını, en çok hareket gören, fiyat değişiklileri sıkı yaşanan reyonlarda çok daha düşük yatırım maliyetleriyle bu sistemlere geçiş sağlanabileceğini sözlerine eledi. Perakendenin en dinamik ve inovatif sektör olduğunu vurgulayan Ece, “10 yıl içinde birçok raf etiketi elektronikleşecek” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri