Ramazan ayında zam yok

20 Haziran 2014 Cuma

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), ramazanda gıdaya zam yapılmayacağını açıkladı. Vatandaşlar fırsatçılara karşı uyarıldı

ramazan-ayinda-zam-yok

Ramazana sayılı günler kala gıda piyasası hakkında son gelişmeleri değerlendiren Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), gıda ve içecek ürünlerine zam yapılmayacağını açıkladı. TGDF Genel Sekreteri Ersin Taranoğlu, ramazan öncesinde sanayici olarak gıda ve içecek ürünlerine zam yapmadıklarını, kimsenin de fırsatçılığına izin vermeyeceklerini söyledi.

Küresel ısınmadan kaynaklanan kuraklık ve sel felaketlerini kullanmak isteyen fırsatçıların olabileceğine dikkat çeken Taranoğlu, “Mercimek, kuru fasulye, zeytin ve zeytinyağı ile kayısı gibi ürünlerde rekolte kaybından dolayı fiyat artışları oldu. Ancak bunların ramazanla ilgisi yok. Bu ürünler dışında temel gıdada yeterince arz var. Dolayısıyla fiyatlarda zam söz konusu değil” diye konuştu. Taranoğlu, Irak ve Ukrayna'daki karışıklığa ilişkin de şunları söyledi, “Yıl sonu ihracat planlarımızda bir değişiklik yok. Çünkü gıda temel bir ihtiyaç.”

Et fiyatlarında da artış yok
Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Bülent Tunç da, ramazan öncesinde et fiyatlarının artmaması için fırsatçılara izin verilmemesi gerektiğini söyledi. Tunç, “Et ve Süt Kurumu'nun İstanbul'daki zincir mağazalarında et fiyatlarında kesinlikle artış yok” dedi.

Bu haber Sabah gazetesinin 20.06.2014 tarihli haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri