“Ramazan coşkusu”na davet

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Selim - Kerim Altınok şefliğindeki Engelsiz Orkestra, 29 Temmuz Pazar, saat 20.15’te Deposite Outlet Merkezi’nin açık hava etkinlik alanında “Ramazan Coşkusu” adıyla bir konser sunacak. Herkese açık ve ücretsiz düzenlenen konser, alandaki restoranlardan da rahatlıkla izlenebilecek

ramazan-coskusuna-davet

Selim ve Kerim Altınok şefliğinde 2008 yılında kurulan topluluk, akustik sazların ağırlıkta bulunduğu bir enstrüman grubu ve solistlerden oluşuyor. Türk müziğinden batı müziğine, nostaljik melodilerden çigana, cazdan fasıl müziğine, türkülerden farklı ülkelerin halk şarkılarına uzanan geniş yelpazede nitelikli bir çizgide sanatlarını icra ediyorlar. Topluluk üyelerinin çoğu görme engelli, ancak gören üyeler de var. 

Bugüne dek Bakırköy Halk Eğitim Merkezi, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Bahçelievler Kültür Merkezi, Kültür Koleji Mezunlar Derneği Lokali,  Carousel Alışveriş Merkezi, Deposite Outlet Merkezi, TC İstanbul Aydın Üniversitesi, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi, Lütfü Kırdar Kongre Merkezi, Ankara Panora Alışveriş Merkezi gibi pek çok mekanda konser ve dinletiler sundular; çeşitli televizyon programlarına katıldılar.

Selim – Kerim Altınok kimdir?
Her ikisi de görme engelli ikiz kardeş olan Selim ve Kerim Altınok, 23 Aralık 1963 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni sınıf birinci ve ikinci olarak bitirdiler. Aynı üniversitede Mali Hukuk alanında doktora yaptılar. Bir süre serbest avukatlıktan sonra hukuk danışmanı olarak çalıştılar. Emekliliklerini takiben görme engelliler alanında eğitim çalışmalarına eğildiler. Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi’nde görme engellilere bilgisayar ve İngilizce dersleri veriyorlar. Türkiye’nin ilk dijital sesli kütüphanesini kurdular. Çeşitli şirket ve eğitim kurumlarında engelleri aşma konulu liderlik ve motivasyon seminerleri veriyorlar. Hukuk Fakültesi’ne devam ederken İstanbul Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Batı Şan Bölümü’nü de bitiren kardeşler, çeşitli topluluklar, koro ve orkestralar kurdu. Satranç alanında yurt içi ve dışında sayısız şampiyonluklar kazandılar. Hafta sonları seçkin bir mekanda ikili sahne programları yapan kardeşlerin, “Karanlığın Rengi Beyaz” adlı bir kitapları ve Deposite Outlet Merkezi sponsorluğunda çıkan “Yaşadıkça” adlı bir albümleri var. Geçtiğimiz yıl Bakırköy Belediyesi tarafından Bakırköy’de bir parka “Kerim ve Selim Altınok Parkı” adı verildi. Hukukçu, müzisyen, koro şefi, besteci, yazar, eğitimci ve satranç sporcusu olarak hayatı çok yoğun yaşayan Kerim ve Selim Altınok ile ilgili ayrıntılı bilgi, kendi hazırladıkları  www.selimkerim.com sitesinde bulunabilir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri