Reis Gıda, İngiltere pazarını fethedecek

09 Nisan 2014 Çarşamba

Amerika’da bine yakın noktada Amerikalılarla buluşan Reis Gıda, bu yılın sonuna doğru Londra merkezli olmak üzere İngiltere pazarında 2 binin üzerindeki noktada İngilizlerle buluşmayı hedefliyor

reis-gida-ingiltere-pazarini-fethedecek

Reis Gıda, Amerika pazarının ardından, İngiltere pazarını fethedecek. Amerika’da bine yakın noktada Türk bakliyat ürünlerini Amerikalılarla buluşturan Reis Gıda, bu yılın sonuna doğru Londra merkezli İngiltere pazarında 2 binin üzerinde ticari müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Londra’nın ilk ve tek 24 saat açık en büyük gıda toptancısı olarak Nisan ayı sonuna doğru açılacak olan Holland Bazaar Cash and Carry ile işbirliği yapan Reis Gıda, ilk etapta bine yakın otel, restoran, catering firması gibi ticari müşteri ile buluşurken, bu sayının 2014 yılı sonuna doğru 2 binin üzerine ulaşması hedefleniyor. Londra’nın ardından önümüzdeki dönemde Liverpool, Manchester gibi diğer şehirlere de, Holland Bazaar Cash and Carry zincir mağaza ağıyla gidilip, İngiltere pazarında etkin bir şekilde hizmet verilmesi düşünülüyor.

Amerika yolculuğuna 6 yıl önce başlayan Reis Gıda, bugün Amerika genelinde bine yakın noktada, Türk kuru bakliyat ürünlerini Amerikalılar ile buluşturuyor. Son yıllarda sağlıklı ve dengeli beslenmeyi gündemlerine alan Amerikalıların damak tadı da, Reis markası ile ülkemizden ihraç edilen, pirinç, mercimek, kuru fasulye gibi bakliyat ürünleriyle, ayrıca firik, seferkitel gibi toprağımıza özel bulgur çeşitleriyle değişiyor.

Reis Gıda, dünya damak tadını değiştiriyor
Amerika’da elde edilen başarının ardından, İngiltere pazarına yoğunlaştıklarını kaydeden Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi: “Amerikalılar, kuru gıda da Reis markasını tercih ediyor. Bu yıl, etkinliğimizi artıracağımız 2’nci ülke olarak İngiltere’yi seçtik ve Londra’da çalışmaya başlıyoruz. Önümüzdeki yakın gelecekte, İngilizler de kuru gıdada Reis markasını isteyecektir. Nitekim Reis Gıda olarak şu an, Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Azerbaycan, Dubai’nin aralarında bulunduğu 20’ye yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Gelecek 5 yıl içinde, mevcut pazarların yanı sıra Avrupa ülkelerine yoğunlaşarak, ihracatı 5 kat artırmayı hedefliyoruz. Diğer önemli bir nokta da, özellikle obezite ile mücadele eden tüm ülkelere; sağlıklı ve dengeli beslenme için ihtiyaç olan Türk bakliyat ürünlerini tanıyoruz. Reis Gıda olarak, Türk bakliyat ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç ederek, dünyanın damak tadını değiştiriyoruz” dedi. 

Obeziteye karşı, okullarda eğitim seminerleri devam ediyor
Obeziteye karşı, Reis Gıda’nın kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl 5’inci yılında olan ‘Abur Cubura Karnımız Tok’ kampanyasına değinen Mehmet Reis, okullarda eğitim seminerlerine devam ettiklerini açıkladı. Sağlıklı bir yaşamın, kaliteli bir geleceğe zemin hazırlayacağını anlatan Mehmet Reis, konuşmasına söyle devam etti: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, obezite toplum sağlığını tehdit eden rakamlara ulaştı. Nitekim uzmanların açıklamalarına göre ülkemizde; ortalama erkeklerin yüzde 25’i, kadınların yüzde 44’ü ve çocukların yüzde 18’inin obez olduğu belirtiliyor. Obezite, diyabet başta olmak üzere pek çok hastalığın ana nedeni. ‘Obezite sorunu’ devam ettiği sürece, Reis ailesi olarak, öncülüğünü yaptığımız sosyal sorumluluk projemize devam edeceğiz. Sağlıklı beslenme alışkanlığı çocukluk çağında kazanıldığı için de, okullardaki eğitim seminerlerini sürdüreceğiz. Her platformda söylediğimiz üzere, ‘Sağlıklı Yemek, Mutlu Gelecektir’” diye konuştu. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri