Reis Gıda rotayı dünya pazarlarına çevirdi

20 Şubat 2014 Perşembe

Reis Gıda, Avrupa ülkeleri ve Amerika’ya yaptığı ihracatı, 2013 yılında ortalama yüzde 50’nin üzerinde artırdı. Gelen talebe paralel olarak 2014 yılında rotayı dünya pazarlarına çeviren Reis Gıda, ihracat yaptığı ülkelerde etkin olmak için çalışma başlattı

reis-gida-rotayi-dunya-pazarlarina-cevirdi

Amerika, Kanada, Fransa, İngiltere, Almanya, İsveç, Hollanda, Norveç, Azerbaycan’ın aralarında bulunduğu 20’nin üzerindeki yurt dışı pazarlara, ülkemiz topraklarında yetişen kuru gıda (pirinç, nohut, fasulye vb) ürünlerini ihraç eden Reis Gıda, Avrupa ülkeleri ve Amerika pazarının yanı sıra Körfez ülkelerine yaptığı ihracatı artırmayı planlıyor. 

Dünya kamuoyunda sağlıklı beslenme konusunda ciddi bir bilincin oluştuğunu ve Reis Gıda ürünlerinin tercih edildiğini ifade eden Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi: “Özellikle Amerika, Fransa ve Azerbaycan pazarlarından olan talep artışı yüzde 100’leri buldu. Sadece yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından değil, ihracat yaptığımız ülkelerin vatandaşları da raflardan Reis markasını satın aldı. Çiftçimizin, ülkemiz topraklarında ürettiği yüzde 100 Türk kuru gıda ürünleri; dünyanın en kaliteli ve en lezzetli ürünleridir. Yurt dışında Reis ürünlerini bir kez tadan yabancı bir kişi, daima Reis’i ister. Önümüzdeki yıllarda, yurt dışında daha da etkin olarak, Reis markasını dünyaya yayacağız” dedi.

1 milyon TL yatırım yapacak
Son 2 yıldır, İstanbul ve Kastamonu’daki fabrikalara 3.5 milyon dolara yakın ek makine parkuru ve teknolojik altyapı yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Mehmet Reis, yatırımların bu yıl da devam ederek, ortalama 1 milyon TL’yi bulabileceğini belirtti. Bu yıl yurt içi bayilerinde yeni bir yapılanma planladıklarını anlatan Mehmet Reis, konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemiz geneline yayılan güçlü bölge bayileri kanalıyla hizmet vereceğiz. Reis Gıda’nın 46 çeşit kuru gıdadaki ürün gamını, tüm vatandaşlarımıza en lezzetli, en kaliteli ve en uygun fiyatı ile ulaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Taşköprü sarımsağında 'İyi Tarım Uygulama Projesi' başladı
Taşköprü sarımsağından daha yüksek standartta verim alınabilmesi için "iyi tarım uygulamaları" ile “yerli sarımsak tohumu” ekimi yapmakta olduklarını anlatan Mehmet Reis, “Reis Gıda Sarmoni Sarımsak İşleme Tesisi olarak; coğrafi işarete sahip yerli Taşköprü sarımsağına ait, yerli sarımsak tohumu projesini hayata geçiriyoruz. Birinci etapta, bu yıl 50 dönümün üzerindeki arazide ekim yapılacak ve her yıl ekim alanı artırılacak. Taşköprü sarımsağının standardı bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK ve üniversitelerle işbirliği yaparak, bilgi birikimlerimizi çiftçimiz ile paylaşarak ve toprağı daha verimli kılarak sosyal sorumluluk projemizi devam ettiriyoruz. Önümüzdeki yakın gelecekte, Taşköprü sarımsağının ülkemiz sarımsak ihtiyacının yüzde 50’sini karşılamasını ve ayrıca dış pazarda da rekabet edilebilir fiyatlar ile daha fazla ihracat yolunun açılmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri