Rekabet Kurulu Coca Cola kararını verdi

09 Mart 2015 Pazartesi

Rekabet Kurulu, Coca-Cola hakkında yürütülen soruşturmada idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi

rekabet-kurulu-coca-cola-kararini-verdi

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruda, Coca Cola Satış Dağıtım AŞ'nin (Coca-Cola) münhasırlığa yönelik faaliyetler yoluyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddelerini ihlal edip etmediğinin tespiti için yürütülen soruşturma tamamlandı. 

Soruşturmanın, Coca-Cola'nın başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya olmak üzere Türkiye'nin muhtelif yerlerindeki bazı noktalar ile münhasır anlaşmalar yaptığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma sonucunda açıldığı anımsatılan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Soruşturma safhasında, Coca-Cola'nın 10 Eylül 2007 tarih ve 07-70/864-327 sayılı Kurul kararının gereklerini yerine getirip getirmediği, mevcut sözleşme ve protokollerinin münhasırlık hükümleri içerip içermediği, pazardaki bulunurluk ve pazar payı verileri dikkate alınarak sözleşme ve uygulamalarının pazarda fiili münhasırlık yaratıp yaratmadığı gibi hususlar incelendi. 5 Mart 2015 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Coca-Cola'nın rakiplerinin satış noktalarına girmelerini önleyici organize ve sistematik eylemlerde bulunduğuna dair bilgi ve bulguya ulaşılamadığı kanaatine varıldı. Bu nedenle Coca-Cola'nın 4054 sayılı Kanunun 4. ve 6. maddelerini ihlal etmediğine; dolayısıyla aynı Kanunun 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verildi."


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri