RodiMood, jean algısını yeniden güçlendirecek

11 Ocak 2013 Cuma

Rodi Jeans olarak bilinen markanın bir süre sonra konsept ve isim değişikliğine giderek RodiMood adını aldığını hatırlatan RodiMood Genel Müdürü Hakkı Kaya Ocakaçan, “Tüketicideki jean algısının altını yeniden dolduracağız” dedi

rodimood-jean-algisini-yeniden-guclendirecek

Rodi Jeans algısının yeniden güçlendirmek istediklerini söyleyen RodiMood Genel Müdürü Hakkı Kaya Ocakaçan, “Tüketicimiz bu yıl denim konusunda aradığı her şeyi RodiMood’da bulabilecek” dedi. Rodi Jeans olarak bilinen markanın bir süre sonra konsept ve isim değişikliğine giderek RodiMood adını aldığını hatırlatan Ocakaçan, “Bu algının altını yeniden dolduracağız” diye konuştu.

Ocakaçan, mağazalarında denim ürünlerinin yanı sıra 0-90 yaş arasında geniş bir ürün gamının bulunacağını kaydetti. RodiMood’da bir sistem oluşturduklarını ifade eden Ocakaçan, “İnsan kaynağımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Tecrübeli bir kadro oluşturduk. 2012’de toplam 18 mağaza açtık” dedi. Bu yıl 16 yeni mağaza daha açacaklarının bilgisini veren Ocakaçan, RodiMood’un cirosunun 300 milyon TL olduğunu kaydetti.

Çizgi karakterler geldi
Ünlü çizgi karakterlerin lisansını aldıklarını belirten Ocakaçan, “Bunlar arasında Buz Devri, Tom ve Jerry, Batman, Superman, Taş Devri, Şirinler ve DC Comics karakterleri yer alıyor” dedi. Ocakaçan, “Çocuk konusunda atak yapıyoruz. Çocukla denimi buluşturuyoruz” diye konuştu.

“En çok satış yaptığımız il Van”
RodiMood’un en çok satış yapan mağazasının Van mağazası olduğunu söyleyen Hakkı Kaya Ocakaçan, “İlk 10 mağazamız içinde İstanbul yok. Ayrıca Trakya’da da mağazamız bulunmuyor. Önümüzdeki dönemde Marmara Bölgesi’ne ağırlık vereceğiz” dedi.

2015’te yurt dışına açılacak
2013’ün 2012’ye göre daha iyi bir yıl olacağını söyleyen Ocakaçan, “Tekstil perakendesi geçen yıl yüzde 4 büyüdü” dedi. Türk perakende sektörünün Avrupa’da çok başarılı olacağına inandığını belirten Ocakaçan, “RodiMood olarak biz de sistemi oturtup 2015 yılında yurt dışına açılmayı planlıyoruz” dedi.

LC Waikiki’den geldi
RodiMood’un hikayesinin, Türkiye’de henüz denim yaygınlaşmamışken, İzmir’de 1978 yılında küçük bir atölyenin açılması ile başladığını hatırlatan Hakkı Kaya Ocakaçan, şu bilgileri verdi: “1986 yılında İzmir’de entegre tesis kurulmasıyla mağazacılığa ilk adımı atan RodiMood, yine ilk mağazasını İzmir’de açmış. 1996 yılında Rodi markası adı altında faaliyet merkezi İstanbul’a taşınmış. 2006 yılında marka, geniş bir tüketici yelpazesine seslenmeye karar vererek koleksiyonunu genişletmiş. Bu değişim marka adının RodiMood olması ile tamamlanmış. Ben ise ekibe geçen yıl şubat ayında katıldım. Ekibe katılmadan önce LC Waikiki’de satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordum.”

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri