RTP Medya Reklam ve Satış Müdürü pozisyonuna Musab Arslan getirildi

22 Mart 2016 Salı

Kurumsal radyo hizmeti veren ve farklı bir prodüksiyon yönetimi için çözümler sunan RTP Medya’nın reklam ve satış müdürü değişti

rtp-medya-reklam-ve-satis-muduru-pozisyonuna-musab-arslan-getirildi

RTP Medya reklam ve satış müdürü pozisyonuna Musab Arslan getirildi. Arslan, kendi kaleminden kendisini ve iş bilincini anlattı.

 

Maddeler halinde kendini anlatan Musab Arslan’ın notları şöyle:


Mevcudiyet (Bilinirlik):
“04-02-1992 tarihinde dünyaya geldim. Ailemle birlikte 1996’da İstanbul’a yerleştik. İlköğretim hayatıma Oruç Gazi İlk Öğretim Okulunda başladım. 8 yılın sonunda okulumu dereceyle bitirdim ve döneminin prestijli liselerinden Şehremini Anadolu Lisesini kazandım. Amatör olarak futbol ile 12 yaşımda tanıştım. Lisanslı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nde (İ.B.B Spor) dört yıl futbol oynadıktan sonra Profesyonel futbolcu olup, Sarıyer Spor Kulübü'ne transfer oldum. Futbol hayatına girdikten kısa dönem sonra Türkiye'de kendi yaş kategorimde, sahada oynadığım alanın dört yıl boyunca üst üste en iyisi seçildim ve bu dönem içinde "u14-u15-u16-u17 Genç Milli Takımlar" kaptanlığı yapma fırsatım oldu. 20 yaşımın başında trafik kazası geçirdim ve bu kazadan sonra öğrendiğim, doğuştan kalça kemiğimin içinde agresif ve kötü huylu bir “tümör" için ameliyat olmak zorunda kaldım. Bu ameliyattan sonra da futbol hayatım son buldu.


Uygunluk:
Şems-i Tebrizi hayat arkadaşı, dostu Mevlana ile tanışmak için Konya’ya giderken, şehri kuş bakışı gören bir tepede oturur ve aklından benim yaşadığım bu durumu anlatacak kelimeleri geçirir, “Bu şehre gittiğimde hayatımın alt üst olacağını biliyorum, insanlar hayatın alt üst olmasına hep olumsuz yaklaşırlar ama hiç kimse hayatının altının üstünden daha güzel olup olmadığını bilemez”. İşte benim de hayatım böyle alt üst olmuştu, hayatımın altı da üstü kadar güzelmiş bunu öğrendim. Futbol hayatımın bittiği dönem ben İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı  birinci sınıf öğrencisiydim. Kendime yeni bir rota çizmem gerekiyordu. Çocukluğumdan beri hep reklamcı/ pazarlamacı olmak istemiştim. Bu yaşadıklarımın kendimi asıl hedefim olan reklamcı/ pazarlamacı olma yolunda geliştirmem için bir fırsat olmuştu. Araştırmalarımın sonunda bir kaç dil öğrenmem gerektiğine, çok okumam, çok gezmem (görmem) ve daha çok araştırmam gerektiğine karar verdim. Üniversitenin ikinci sınıfındayken belli yarışmalara katıldım ve ödüller aldım. Bu yarışmalar içerisinde sizinle paylaşmak istediğim alan, Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği "Çaylak Kampı İle Birlikte Hayata" projesinde Anadolu Grubuna gerçekleştirdiğim sunumdur.


Performans:
Futbol hayatım bittikten sonra ilk olarak çeşitli cast ajanslarda modellik yaptım. Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği yarışmada Türkiye genelinde birinci oldum. Reklamcılık Vakfı sayesinde Reklam ve Pazarlama dünyasını yakından tanıma fırsatım oldu. Reklamcı/ pazarlamacı olma hedefime ulaşabilmem için birkaç yabancı dil öğrenmem gerekiyordu. Bildiğim diller dışında farklı dil kurslarına gittim her gittiğim kursun sonunda dilin yaşadığı ülkelere Fransa (Paris), İspanya (Madrid, Barcelona), İngiltere (Londra) gittim. Sonuç olarak anadilim dışında İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini öğrendim. Üyesi olduğum sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklarım oldu ve yetkinliklerim içerisinde belirli sosyal sorumluluk projelerine imza attım. Örneğin; Çeşitli meslek gruplarından (Görsel Tasarım, Bilgisayar Mühendisi, Pazarlama, Gazeteci vb.) 5 arkadaş Mardin’in köylerinden biri olan Ortaköy’e gittik ve orada 5 gün konakladık.  Bu 5 gün içinde belli periyotlarda engelli vatandaşlara eğitimler verildi. Eğitimlerin sonunda yarışma düzenlendi ve yarışmada dereceye giren (ilk 3) engelli vatandaşa ödülleri verildi ve yeni bir meslek için ilk adımlarını atmış oldular. Öğrenci konseyine girdikten bir yıl sonra, Öğrenci Konsey Başkanı oldum ve çeşitli toplantılara katılma fırsatım oldu. Lisans eğitimim sona erdiğinde okuduğum bölümü birincilikle bitirdim. Eğitim hayatına hiç ara vermeden Bahçeşehir Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine başladım.


Üstünlük (Avantaj):
Ana dilim dışında üç dil biliyorum, ilköğretim dönemlerinde liderlik, yöneticilik yapmaya sınıf başkanı olarak başladım sonrasında, önce futbol kulübü takım kaptanlığı sonra milli takım kaptanlığı yaptım. Üniversitede önce bölüm, sonra fakülte, sonrasında da öğrenci konsey başkanlığına kadar yükseldim. İletişim fakültesini birincilikle bitirdim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Öğrencisiyim. Yüksek Lisans eğitimim bittiğinde Doktora eğitimim başlayacak. Ben bu işi aldığım eğitimlerle birlikte mutfağında RTP Medya’da hayata geçiriyorum. Aldığım eğitimler üzerine edindiğim en net düşünce her şeyin bir marka olmasıdır. Kendimi ve evrende var olan diğer insanları bir marka olarak gördüğüm için ve kendimi öteki markalardan farklı konumlandırmak istediğim için sizinle böyle bir iletişim kurmak istedim.


Bütünleşme (Bağlanma):
Şuan 23 yaşındayım. Hedefim bundan 5 yıl sonra 28 yaşında doktoramı bitirmiş RTP Medya ekibinde yurtiçi ve yurt dışı pazarda lider konumda yer almak. Yrd. Doç. Dr. olarak bilimle bağlantımı koparmadan RTP Medya’nın parçası olacağım. Hızla değişen pazarlama dünyasında markaların konumlandırılması ve her geçen gün kendini yenileyerek büyüyebilmesi için benim gibi yenilikçi girişimci insanlara ihtiyacı vardır. Eğer birileri dünyanın bir yerlerinde benim bu yaşlarımda büyük projelerin altına imza atabiliyorsa ben de Musab ARSLAN markası olarak, ülkemde bundan daha iyisini yapabilirim. Bundan daha iyisini yapabilmek için çalışıyorum.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri