Sağlıklı beslenme tüyoları Agora’da

27 Mayıs 2015 Çarşamba

Her hafta Cuma günü alanında uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetleri, 2015 yılı sezonuna 29 Mayıs Cuma günü Beslenme Uzmanı Bilgehan Ülgen ile ara veriyor

saglikli-beslenme-tuyolari-agorada

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu olan Bilgehan Ülgen, Park Sima Sağlıklı Zayıflama Merkezi kadrosunda Beslenme Uzmanı olarak görev yapıyor. Ülgen, 29 Mayıs Cuma günü Agora Sohbetleri ve Agora Kadınlar Kulübü’nün ortak etkinliği niteliğindeki söyleşisinde her dört kişiden birinde sıkılıkla karşılaşılan ama farkında olmadığımız kilo almamızın olduğu kadar kilo vermekte zorlanmamızın nedenleri ve yaza formda girme tüyolarını paylaşacak.

Ülgen söyleşisinde ziyaretçilerin sorunu haline gelen kiloların nedenini ve bu nedenlerin nasıl doğru bir şekilde saptanabileceğinden bahsedecek. Günümüzde gittikçe görülme sıkılığı artan ve artık her dört kişiden birinde görülen reaktif hipoglisemi, insülin direnci, hipotroidi gibi hastalıklar hakkında katılımcıları bilinçlendirecek olan Ülgen, kişilerin farkına varmadan çok hızlı bir şekilde kilo aldığından daha sonrasında aldıkları kiloları vermekte birçok çaba gösterseler de neden zorlandıklarını açıklayacak.

Ülgen, kişilerin zayıflamayı başarsalar bile bir süre sonra verilen kiloların neden kolaylıkla tekrar geri alındığını ve bu hastalıklarla kilo vermenin imkânsız olmadığını vurgulayacak. Ülgen, kişiye özel beslenme planı ve kilo verebilme konusunda bilinçlendiğimiz zaman; zayıflamanın ve formda kalabilmenin çok kolay olacağını, bu konu ile ilgili tüyoları katılımcılarla paylaşacak.   Bunun yanında; beslenmedeki temel kurallar, beslenmeyle metabolizmayı hızlı tutabilmenin yolları ve detoks yöntemleri ile ilgili de tüm bilinmeyenleri aktaracak.

Agora Alışveriş Merkezi Pazarlama Müdürü Pelin Elbir Çetin, yaz mevsimi öncesinde bayanların sağlıklı kilo verebilmeleri ve formlarını koruyabilmeleri açısından değerli beslenme uzmanı Bilgehan Ülgen”in gerçekleştireceği söyleşinin çok faydalı olacağını düşündüğünü belirterek, forma girmek isteyen tüm İzmirli bayanları bu keyifli söyleşiye davet etti. Çetin, yaz mevsimi dolayısıyla kısa bir süreliğine ara verecekleri Agora Sohbetleri ve Kadınlar Kulübü etkinliklerin Eylül ayı itibariyle yepyeni konu ve konuklarla devam edeceklerinin de altını çizdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri