Sainsbury's faturayı çalışanlarına kesiyor

20 Ekim 2017 Cuma

Aldi ve Lidl’in İngiltere’deki fiyat rekabetini hareketlendirmesi diğer zincirleri etkilemeye devam ediyor. Birleşik Krallık’ın 2’nci büyük market zinciri Sainsbury's, İngiltere çapında büyük bir işten çıkarma dönemi başlatıyor

sainsburys-faturayi-calisanlarina-kesiyor

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Aldi ve Lidl ile yoğunlaşan fiyat rekabeti nedeniyle 500 milyon sterlinlik bir maliyet kesintisi yapan Sainsbury's, faturayı çalışanlarına kesti. Ünlü market zinciri maliyetleri düşürmek için yaklaşık 2 bin çalışanını işten çıkaracak.

 

İnsan Kaynakları Departmanı’nı yeniden yapılandırma kararı alan ünlü perakendeci, bin 400 mağaza görevlisini ve yan kuruluşu olan Argos ve Sainsbury’s bankasından da 600 kişiyi işten çıkaracak.

 

Sainsbury's, Tesco ve Asda’nın art arda açıkladığı işten çıkarma kararları Aldi ve Lidl’in İngiliz pazarında başlattığı fiyat rekabetinin ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

 

Bu haber, Zoe Wood’un www.theguardian.com’daki 19.19.2017 tarihli haberinden alıntıdır. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri