SAMMAR’dan görkemli açılış

10 Ocak 2012 Salı

Samsun’daki 6 PERDER üyesi marketin geçtiğimiz aylarda kurduğu SAMMAR (Samsun Grup Marketçilik), marketlere toptan ve perakende satış yapacak mağazasını geçtiğimiz günlerde Samsun’un İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesi’nde hizmete açtı

sammardan-gorkemli-acilis

Samsun’daki yerel market ve bakkalların ucuz fiyata toptan ve perakende mal alacağı SAMMAR, geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Açılışa; Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Muzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.


Birbiriyle rekabet eden firmaların ortaklık anlayışı içerisinde böyle bir çalışmaya imza atmalarının takdire değer olduğunu söyleyen Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Özellikle gelişen ekonomik dünya içerisinde küçük işletmelerin kaybolduğu, rekabet edemediği bir ortamda böyle bir marketi hayata geçirmek oldukça önemlidir” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, bu tür ortaklıkla kurulacak işletmelere her türlü desteğin verileceğini ifade etti.

“Biz mücadeleyi seçtik”
Yerel perakendecilerin kaybolmasını istemediklerini dile getiren SAMMAR Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Akyüz, “Biz mücadeleyi seçtik. Çok uluslu firmalar, mağazalarımız talip oluyor; fakat biz torunlarımıza ‘Bu sektörü niye onlara peşkeş çektiniz’ dedirtmek istemiyoruz. Biz aynı zamanda rakip olan 6 şirketiz. Rakiplerin bir araya gelerek böyle bir şey yapması kolay değil. Bu mücadeleyi sürdüreceğiz, gereken neyse yapacağız” şeklinde konuştu.

2 bin metrekarelik bir satış alanına sahip olan SAMMAR, 3 kasa ve 20 çalışanla Samsunlulara hizmet verecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri