Sampi, Orta Doğu için ilk adımı attı

29 Ocak 2013 Salı

Sampi Pide Orta Doğu şube yapılanması için Al Himmah Foods ve Al Munif Holding ile master franchise sözleşmesi imzaladı

sampi-orta-dogu-icin-ilk-adimi-atti

24 yıldır hizmet veren Türkiye’nin ilk kurumsal pide markası Sampi, hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümeye devam ediyor. Yurt dışı yapılanmasına Avrupa ile başlayan Sampi şimdi de Orta Doğu için kolları sıvadı. Avrupa ayağında ilk şubelerini Almanya Dusseldorf ve Stutgart’da açan Sampi, 2013 yılında Orta Doğu’da şubeleşecek.

Orta Doğu’nun birçok bölgesinde inşaat, gıda, otelcilik, yol üstü tesis işletmeciliği, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere yatırımları olan Al Himmah Foods ve Al Munif Holding ile ortaklığa gitti. Sampi Pide bu iş birliği dahilinde Suudi Arabistan, BAE, Umman, Kuwait ve Bahrein’de şubeler açacak. İlk 3 şubenin 2013 yazına kadar Riyad’ta açılması planlanıyor.

Bu yeni ortaklıkla 2013 yılı Orta Doğu yapılanması için 2 milyon dolar yatırım planlıyor. Üretimde kullanılacak tüm hammadde (gıda) ve ekipman Türkiye’den sağlanırken pide ustaları Türkiye’den yönlendirilecek. Ayrıca Sampi eğitim, tedarik, lojistik, IT, proje ve uygulama desteği de sağlayacak.

Hedefleri doğrultusunda ilerlerken sağlıktan, hijyenden, müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen marka, sektörü ele geçiren yabancı menşeli hazır yemek markalarına karşın yerel lezzetlerin tercih edilmesi içinde çalışıyor ve başarıyla ilerliyor.

Sampi Pide’nin Genel Müdürü Melih Başara, “Markamıza olan talep oldukça yoğun. Fransa, Belçika, Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok önemli ülkesinden başvuru yapılıyor. Keza yakın ve Uzakdoğu talep aldığımız bölgelerden. Sampi’nin adını dünyanın dört bir köşesine duyurduk fakat durmuyoruz hedeflerimiz büyük” diyor. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Orta Doğu da en az 20 şube açmayı planlayan Sampi yurt içi ve yurt dışında franchise sistemi ile sağlam adımlarla ilerliyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri