Şampiyonlar 8’inci Aroma Akseki Dağ Koşusu’nda

29 Temmuz 2015 Çarşamba

Atletizm Federasyonu’nun organize ettiği, Aroma’nın isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan 8’inci Aroma Akseki Dağ Koşusu, 1 Ağustos günü Akseki’nin doğal parkurunda yapılacak

sampiyonlar-8inci-aroma-akseki-dag-kosusunda

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ülkemizi Avrupa ve Dünyada başarı ile temsil etmiş olan birçok atletin katıldığı Aroma Akseki Dağ Koşusu’na 300 sporcunun katılması bekleniyor. Doğal parkurun dağ koşusu için dünya standartlarında olduğu Akseki’de, atletler yarışlarda 4 kategoride mücadele edecek.

Yarışlarda, Genç Bayanlarda 4 bin 200 metre, Genç Erkeklerde ve Büyük Bayanlarda 8 bin 400 metre ve Büyük Erkeklerde ise 12 bin 600 metre mesafeleri koşulacak.

2015 dünya yıldızlar kupasında derece alan Bahar Atalay(1’inci), Gülsüm Tunç(2’nci), Gülcan Palavan(3’üncü), Nurkan Dağtekin(2’nci), Ahmet Alkanoğlu(3’üncü), 2015 Avrupa Şampiyonası’nda derece sahibi olan Abdullah Yorulmaz(2’nci), Mustafa Göksel(3’üncü), 2013-2014’te Avrupa ve Dünya 2’nciliği bulunan Ramazan Karagöz ve yine 2013-2014’te Avrupa ve Dünya 3’üncülüğü bulunan Ferhat Bozkurt’un yanı sıra Adem Karagöz, Sönmez Dağ, Çeşminaz Yılmaz, Sevilay Eytemiş gibi Avrupa ve Dünya Gençler şampiyonalarında dereceye giren birbirinden başarılı sporcular yarışmada yer alacak.

Şampiyonadaki performanslara göre TAF Teknik Kurulu, yarışmaların ardından 15 Ağustos Cumartesi günü, Romanya’da düzenlenecek Balkan Dağ Koşuları Şampiyonası’nda ve 16 Eylül Çarşamba günü İngiltere’de yapılacak olan Dünya Dağ Koşuları Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takım kadrosunu belirleyecek.

Avrupa, Balkanlar ve Dünya Şampiyonaları’nda alınan başarılar ile birlikte ilginin her geçen gün arttığı dağ koşuları organizasyonlarının en önemlilerinden biri olan Akseki Dağ Koşusu, bu yıl yine kıyasıya rekabete, heyecana ve başarılı derecelere sahne olacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri