Sanko Park sağlıklı ramazan için bilgilendirdi

26 Haziran 2014 Perşembe

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi diyetisyeni Gülen Mavi, Sanko Park Alışveriş Merkezi’nde ramazan ayı yaklaşırken sağlıklı bir ramazan nasıl geçeri ziyaretçilere anlattı ve sağlıklı bir ramazan için sahura mutlaka kalkılmalı dedi

sanko-park-saglikli-ramazan-icin-bilgilendirdi

Sanko Park Sağlık Kulübü tarafından tertip edilen seminerde Mavi, katılımcılara “Ramazanı bir yıl boyunca tükettiğimiz yığınla yiyeceğin kalıntılarının (ağır metaller, antibiyotik ve hormon artıkları) ve yüklendiğiniz ruhsal ağırlıklardan arınmak için fırsat olarak değerlendirebiliriz” dedi ve ramazan ayı boyunca lif içeren ve genel olarak kompleks karbonhidrat olarak adlandırılan besinler yavaş sindirilir, sindirimi yavaş olan gıdalar sayesinde iftara kadar daha az acıkılacaktır” diye konuştu.

Mavi, seminere katılan ziyaretçilere ramazan ayında beslenme tavsiyelerinde bulunurken şunları söyledi, “ Orucunuzu açtıktan sonra bol bol su için. Kolalı içecek ve meşrubatlardan, meyve suyu konsantrelerinden, bol şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durun. Sindirim sisteminin sağlığı için çiğ sebze, salata ya da zeytinyağlı sebze Meyvelerden glisemik indeksi yüksek olanları(karpuz ,kavun, üzüm ,incir, muz gibi) tercih etmeyin. Besin çeşitliliğine önem verin. Her gruptan besinin(süt-yoğurt, et grubu ,ekmek grubu, sebze-meyve grubu ,yağ grubu) mutlaka öğününüzde bulunmasını sağlayın. Meyve gibi posa-lif oranı yüksek besinlere öncelik verin.”

Sanko Park Sağlık kulübü tarafından Sanko Park Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminer, katılımcıların sorularıyla noktalandı. Sanko Park Sağlık Kulübü ve Özel Sanko Hastanesi’nin iş birliği içinde düzenlenen seminerler her ay farklı konular ve uzman doktorların katılımıyla devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri