Satrancın ustalar M1 Gaziantep AVM’de yarıştı

06 Aralık 2016 Salı

M1 Gaziantep AVM’de düzenlenen Gaziantep 2016-2017 Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği Satranç Turnuvası büyük çekişmelere sahne oldu

satrancin-ustalar-m1-gaziantep-avmde-yaristi

Küçük ve yıldız satranç ustaları M1 Gaziantep AVM’de düzenlenen turnuvada hünerlerini sergiledi. Yoğun ilginin olduğu turnuva kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Hem küçükler hem de yıldızlarda bazı karşılaşmalar sürenin sonuna kadar ilginç hamlelerle devam etti.


M1 Gaziantep AVM, Gençlik Hizmetleri Gaziantep İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen 2016-2017 Gaziantep Küçükler ve Yıldızlar Satranç İl Birinciliği Turnuvası’na 7-12 yaş  “Küçükler” ve 13-18 yaş arası “Yıldızlar” kategorisinde yüzlerce oyuncu katıldı.


Kıyasıya mücadelelerin sergilendiği turnuvanın ikinci gününün sonunda gruplarında dereceye girenlere ödülleri Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve diğer yetkililer tarafından verildi. Oyuncuları tebrik eden Cengiz Mete, satranç sporunun okullarda yaygınlaşması için çalışmalarının sürdüğünü, teşvik için de bu tür turnuvaların önemli olduğunu söyledi.


Satranç sporuna büyük önem verdiklerini söyleyen M1 Gaziantep AVM Müdürü Sait Can Gizir de: “Satranç sporu özellikle çocukların zihinsel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Gaziantep’te de çok önemsenen satranca katkıda bulunmak amacıyla bu tür etkinliklere ağırlık veriyoruz.” dedi.


Ödül töreninde kupa ve madalyaların yanı sıra küçüklerde yaş gruplarında dereceye girenlere 7-D sinema bileti-3 oyun bileti- Lunapark bileti-karting bileti, Yıldızlar kategorisinde yaş gruplarında dereceye girenlere ise Uzay Lazer-Poligon- Sanal Gerçeklik Gözlüğü-Lunapark bileti-karting bileti hediye edildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri