‘Şehrin Işıkları’ açılıyor

31 Temmuz 2014 Perşembe

Açıldığından beri gerçekleştirdiği ilklerle İstanbul'un adrenalin seviyesini hep yüksekte tutmayı başaran İstanbul'un dinamik ve popüler Alışveriş Merkezi Metrocity, düzenlediği sürpriz aktivitelerle İstanbul'a taze bir soluk aldırıyor. Yetişkin ziyaretçiler kadar çocuk ziyaretçiler için de eğlenceli bir yaşam alanı sunan AVM, Ağustos ayı boyunca sürecek Çocuk Festivali Projesi ile şehrin ışıkları sonuna dek açacak

sehrin-isiklari-aciliyor

2-31 Ağustos günleri arasındaki her Cumartesi ve Pazar birbirinden hızlı ve dinamik, birbirinden sanatsal ve estetik, birbirinden eğitici ve öğretici aktiviteyi çocuk etkinlik alanında gerçekleştirecek olan AVM, çocuklara yönelik ücretsiz hizmet anlayışıyla şehrin kalbi olmaya devam edecek. Metrocity, ‘Şehrin Işıkları’ temasıyla Ağustos ayı içerisindeki 10 etkinlik gününde ülkemizin önemli tiyatro topluluklarını ve sanatçılarını çocuklarla buluştururken, uzmanlar eşliğinde yürütülen workshop programlarıyla da minikleri sanat yapmaya teşvik edecek.

Program boyunca 14.00-18.00 saatleri arasında Resim ve Heykel Atölye’ne diledikleri ölçüde katılabilecek olan minik ziyaretçiler; Kukla, Tasarım, Dönüşüm, Kolaj-Resim, Kolaj, Papier Machie ve Mozaik Atölyeleri’nden de kolektif ya da bireysel olarak yararlanabilecek.

Gezici ve Sabit Kukla Tiyatrosu, Gezici Sihir Gösterisi, İnteraktif Çocuk Tiyatrosu ve Müzikal Çocuk Oyunları ile tam bir festival havası yaşatacak olan Metrocity aktivite alanları; Tiyatro Alkış, Lila Düşler Tiyatrosu ve Tiyatro Ters Ağaç gibi önemli topluluklarla görkemli gösterilere sahne olacak.

Ülkemizin yetiştirdiği en önemli yeteneklerden olan, besteci ve piyano virtüözü Tuluyhan Uğurlu ise ‘Şehrin Işıkları Çocuk Festivali’nin en parlak ışığı olacak. 30 Ağustos günü Metrocity ziyaretçileri için piyanosunun başında olacak. Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri, Senfoni Türk gibi eserleriyle Anadolu’nun binlerce yıllık kahramanlık destanlarını bugüne taşıyan piyanist Tuluyhan Uğurlu, 30 Ağustos programında bu iki eserinden bölümler seslendirecek.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri