Şeker Piliç’e Banvit talip oldu

28 Ocak 2013 Pazartesi

Torunlar Gıda ile satış görüşmelerine başlayan ancak daha sonra icra takipleri dolayısıyla vazgeçilen beyaz et sektörünün önemli şirketlerinden Şeker Piliç'e, şimdi de sektörün en büyüklerinden Banvit talip oldu

seker-pilice-banvit-talip-oldu

Torunlar Gıda ile hisse satışı için geçtiğimiz hafta masaya oturan Şeker Piliç'ten üst üste önemli açıklamalar geliyor. Geçen hafta Torunlar Gıda’nın başladığını duyurduğu ancak daha sonra vazgeçtiği satış görüşmelerinin ardından bu sabah şirketin üretimi durduracağı açıklaması gelmişti. Şeker Piliç'ten bu sabah KAP'a yapılan son açıklamada ham madde temin edilemediği için tesislerdeki varlıkların hızla elden çıkarılacağı, üretimin durdurulacağı açıklanmıştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Alacaklarımız ve banka hesaplarımız üzerinde ihtiyati haciz bulunması sebebiyle üretim için gerekli hammadde alım imkanımız kalmamıştır. Bugün itibariyle üretim ve satışlarımız devam etmektedir. Sözleşmesi iptal olan bayi ve market olmamakla birlikte, üretim için gerekli olan hammadde temin edilemeyeceği için mevcut canlı varlıklar hızlı bir şekilde elden çıkarılarak üretim ve satışımız durdurulacaktır."

Banvit talip oldu
Bu gelişmelerin ardından beyaz et sektörünün en büyük şirketlerinden Banvit, şirketle görüşmelere başladığını açıkladı. Banvit'ten yapılan açıklamada, "Bandırma bölgesinin en önemli istihdam odaklarından biri olan Şeker Piliç firması ile ön görüşmelere başlanmıştır." denildi.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri