Selva’nın lezzeti sıra dışı

26 Haziran 2014 Perşembe

İttifak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Selva’nın makarnası, merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne ikinci kez layık görüldü

selvanin-lezzeti-sira-disi

Kurulduğu yıldan bu yana sektöründe ilklere imza atan Selva Gıda, kategorisinde en iyisi olan üç yıldızlı ödülü ikinci kez alan ilk Türk firması oldu. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 120 kişilik şef ve tadım uzmanları tarafından yapılan kör test incelemesinden başarı ile geçen Selva, tüketicilerine en kaliteli ürünü en iyi lezzette sunduğunu bir kez daha tescillemiş oldu.

Marka ismi gizlenerek yapılan testlerde ürünler; ilk izlenim, renk, koku kontrolünün ardından, ağızda bıraktığı tat ve bununla birlikte ürünün dokusu dikkate alınarak derecelendiriliyor. Selva, testler sonucunda dünyaca ünlü şeflerden üç yıldız alarak ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne ikinci kez layık görüldü. Alınan Üstün Lezzet Ödülü’nün yanı sıra Selva Makarna ürünlerinin hiçbir katkı maddesi içermemesi, aynı lezzeti sürekli yakalayabilmek için Ar-Ge çalışmalarının yapılması, helal sertifikasına sahip olması gibi özellikleri, ürünün üstün yönleri arasında yer alıyor.

2’nci kez kazanan ilk Türk firma
2005 yılından bu yana verilen Üstün Lezzet Ödülü’nde toplam puanı yüzde 90 ve üzerinde olan ürünler, ‘sıra dışı’ olarak değerlendiriliyor. Selva Gıda da 90’ın üzerinde puan alarak bu kategoride ödüllendirilen markalar arasına ismini ikinci kez yazdırmayı başaran ilk Türk makarna markası oldu. Brüksel’de gerçekleştirilen törende Selva Gıda adına, “Üstün Lezzet Ödülü”nü alan Selva Genel Müdür Yardımcısı Ali Küçükçolak, “25 yıldır, Konya ovası başta olmak üzere Anadolu’da yetişen en kaliteli durum buğdayından elde ettiğimiz ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Selva Makarna kazandığı bu ikinci ödülle, tüketicisine üstün lezzet garantisini bir kez daha kanıtlamış oluyor. iTQi tarafından bu ödüle ikinci kez layık görülmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Küçükçolak, Selva’nın lezzetinin ve kalitesinin lider bağımsız otoriteler tarafında onaylanması için, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ilerleyen yıllarda da hem makarna hem de diğer lezzetli ürünleri ile iTQi’ye başvuracaklarını belirtti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri