Semazenler ve canlı heykeller Adana Optimum’da

07 Temmuz 2014 Pazartesi

Adana Optimum’da manevi ve ruhani değerler ramazan dolayısıyla yeniden canlandırılıyor

semazenler-ve-canli-heykeller-adana-optimumda

Etkinlikleriyle özlenen ramazanları yaşatan Adana Optimum Outlet, semazen gösterileri ile ziyaretçilerine duygu yüklü görsel bir şov sundu. Türk ve islam tarihinin yapı taşlarından biri olan ve kâinatın oluşumunu, insanın dirilişini, Allah sevgisi simgeleyen Sema gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Semazenler, siyah bir hırka ile çıktıkları sahnede bu hırkayı çıkartıp “tennure” adı verilen kıyafetleri ve “sikke diye tabir edilen sarıklarıyla bir elleri aşağıda, diğer elleri yukarıda dönerek gerçekleştirdikleri sema gösterisi, izleyenlere huşu ve huzur aşıladı. İnsanı adeta büyüleyen ney sesi eşliğinde gerçekleştirilen gösteriyi ölümsüzleştirmek isteyen ziyaretçiler, bol bol fotoğraf ve video çekmeyi ihmal etmedi.

Canlı heykeller hayret uyandırdı
Ramazan etkinlikleri kapsamında AVM ziyaretçileri ile buluşan canlı heykeller de dakikalarca hareketsiz durarak halkın ilgi odağı oldular. Ziyaretçiler uzun süre şaşkınlık içerisinde izledikleri canlı heykellerle anı fotoğrafları çektirdi.

Geleneksel sahne sanatları ve skeçlerle hem büyüklerin hem de küçüklerin eğlendiği etkinliklerde, animasyon ekipleri, AVM’yi adım adım gezerek eğlenceyi tüm noktalara ulaştırıyor. Ramazan ayı boyunca her salı Macit Tümay ile Akordeon Şov, her çarşamba Kazancılar Müzik Grubu ve fasıl ekibi ile semazenlerin sema gösterileri ziyaretçilere keyifli anlar yaşatmaya devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri