Sera Kütahya yaşamın içinde

27 Ekim 2014 Pazartesi

Torunlar ve Kiler Grubu ortaklığıyla Kütahya’da hayata geçirilen Sera Kütahya AVM, mağazaları, eğlence ve sosyal alanları ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma unvanını elinde bulunduruyor. Sera Kütahya Genel Müdürü Atakan Tahmas, bugüne kadar toplam 8 milyon ziyaretçi ağırladıklarını belirterek, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verdiklerini anlatıyor

sera-kutahya-yasamin-icinde

Fulya B. ÖZTÜRK

Sera Kütahya AVM’nin kapılarını açtığı günden bu yana neler yaşandı? AVM, kente, kent AVM’ye nasıl bir sinerji sağladı?
Torunlar ve Kiler Grubu ortaklığıyla Kütahya’da hayata geçirilen Sera Kütahya biliyorsunuz ki mağazaları, eğlence ve sosyal alanları ile bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma unvanını elinde bulunduruyor. Anadolu’nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Kütahya-Eskişehir-Afyon karayolunun kesişim noktasında yer alıyoruz. Huzur ve güven veren bir ortamda nitelikli ve doğru alışveriş noktası ile toplumun ihtiyaçlarına, duyarlı mağazacılık anlayışımızla daha geniş kitlelerin hizmetine sunuyoruz. Bu yüzden markalarımızla ve ziyaretçilerimizle yolumuza hızla devam ediyoruz. 2014'ün diğer yarısında da büyümeye ve Türkiye ekonomisine kayıtlı olarak değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü bu bölgenin ekonomik canlılığına da katkı sağlamak en büyük hedeflerimiz arasında. Açıldığımız günden bu yana toplam 8 milyon ziyaretçi sayısına ulaştık. Ziyaretçilerimiz AVM’ye geldiklerinde hem alışveriş yapıyorlar, hem de çocukları etkinliklerimize katılarak eğlence dolu zaman geçirebiliyorlar.

Sera Kütahya’nın lokasyon avantajlarını dinleyebilir miyiz sizden?
Diğer büyükşehirlerle kıyaslandığında Kütahya’nın tek AVM’si olduğumuz için bölge halkının taleplerini karşılıyoruz. Şehir lokasyon itibariyle çevre il ve ilçelerden de oldukça fazla sayıda ziyaretçi çekiyoruz.

Pek çok markayı ilk defa Kütahyalılar ile buluşturdunuz. Marka karmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Sera Kütahya’da yer alan mağazalar; Adidas, Arçelik, Armine, Atasay, Avea, Azizbebe, Bambi-Ekol, Bedrin, Altınyıldız-Beymen, Burger King, Çarşı, Çöpçü, Dagi, Dastini, Deichmann, DeFacto, D&R, D’S Damat, Elegance Optik, English Home, Esse, Euromoda, FLO, Greyder, Güral Porselen, HD İskender, Hotiç, İnci Pastaneleri, İpekyol, Kahve Dünyası, Kebapix, Kemal Tanca, Keramika, Kiğılı, Kipa, Konyalı Hacı Usta, Koton, Köfteci Ramiz, Kütahya Porselen, LC Waikiki, Linens, Mavi, Mc Donalds, Meru Döner, Miss Claire, Modish, MR. Kumpir, Nike, Opmar Optik, Pamidor, Penti, Pierre Cardin, Pizza Pizza, Polaris, Polen Tantuni, U.S Polo, Profilo, Ramsey-Kip, Saat & Saat, Sabri Özel, Sarar, Sbarro, 8 D Sinema, Starpark, Sultan Ahmet Köftecisi, Tavuk Dünyası, Tekin Acar, Teknosa, Tennesse, Tobacco, Toru Bowling, Toyzz Shop, Tudors, Tuğba Wenn, Turkcell, Vodafone, Yalı Spor, Yards, YKM, Yves Rocher, Zen, Watch Home, Watsons. Yakında açılacak markalar ise Cook Berry ve Popeyes.

AVM’nin mimari ve teknik özelliklerini öğrenebilir miyiz?
62 bin 250 metrekarelik brüt inşaat alanına sahip alışveriş merkezimizin net kiralanabilir alanı 38 bin metrekare. Tek katta yatay olarak yapılmış olan Sera Kütahya, akıllı otomasyon sistemleri açısından her türlü teknik ekipmana sahip bulunuyor.

Ziyaretçi profilinizi anlatır mısınız? Kimler geliyor Sera Kütahya AVM’ye?
Tüm Kütahya halkı tarafından ilgi gören bir alışveriş merkeziyiz. Ayrıca Kütahya’ya bağlı ilçelerden ziyaretçi alıyoruz. Yaz aylarında Antalya bağlantı yolu üzerinde olmamız nedeniyle Antalya’ya giden diğer şehirlerdeki ziyaretçilerimizi de ağırlıyoruz.

Marka kiralamada ne gibi çözümler getiriyorsunuz?
Yatırımcı grubumuzun 7 alışveriş merkezi işletmesi nedeniyle ve bu konudaki profesyonelliğinden dolayı diğer markalara da sahibiz. Ayrıca Kütahya’ya has marka ve yöreye uygun yöresel ürün satan firmalar ile de çalışıyoruz.

Bölgenin en büyük kapalı eğlence merkezine de ev sahipliği yapıyorsunuz. Biraz eğlence merkezini dinleyebilir miyiz sizden? Eğlence merkezinin AVM’ye katkısı nedir?
7 salonu ve bin 1 kişilik koltuk kapasitesi bulunan sinema kompleksimizde öncelikle marka farklılaştırılmasına gidilerek ayrıcalıklı bir hizmet anlayışı oluşturuldu. Bununla hem öğrencinin hem de Kütahya halkının ilgisinin çekilmesi sağlandı. Diğer adımda ise üniversitede bulunan ve özellikle de sinema ile ilgili diyebileceğimiz görsel sanatları kapsayan tüm topluluklarda ikili ilişkiler ile onlara okulda giymeleri için tişört baskısı yaptık. Toplu gösterim indirimleri yapılarak bizi sahiplenmeleri ve boş zamanlarını geçirebilecekleri bir sinema algısı yaratıldı.

Bu yılki etkinlik takviminizden bahseder misiniz?
Günümüzde etkinlikler ve kampanyalar alışveriş merkezleri için vazgeçilmez bir konu. Bizler de bu durumun farkındayız ve planlamalarımızda önemli bir yer ayırıyoruz. Özellikle yılbaşı, Sevgililer Günü, anneler günü gibi önem taşıyan günlerde hem ticareti arttırmak hem de günün anlamını daha etkili kılabilmek adına kampanya çalışmaları ve destekleyici faaliyetler yapıyoruz. Ayrıca hafta sonları ve yine özel günlerde olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerle de her yaş grubuna hitap ederek ziyaretçilerimizin eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyoruz. Yeni dönem hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Öte yandan kampanyalarımızın ölçülebilir olması bizim için önem taşıyor. Öncelikle hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimizi tanımak, onların her türlü beklenti ve gereksinimlerini tespit etmek, buna bağlı olarak sürdürülebilir müşteri memnuniyeti yaratmak ve müşteri odaklı bakış açısı ile hizmet vermek zorundayız. Yepyeni bir kampanya hazırlığında olacağımızı da şimdiden müjdeleyelim.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri