Sevil Parfümeri yeni bir zincir kuruyor

25 Mart 2013 Pazartesi

Parfümeri firması Sevil, "Sevilla" isimli make-up zinciri kurmaya hazırlanıyor. Sevil Parfümeri'nin patronu Yusuf Sevilla, "3 yılda 15 mağaza açacağız. Ürünlerimizi İtalya'da ürettirip, Türkiye'de monte ediyoruz" dedi

sevil-parfumeri-yeni-bir-zincir-kuruyor

Sevil, make-up (makyaj) zinciri kuruyor. Sevil Parfümeri Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Sevilla, İtalya'da dünyaca ünlü kozmetik markalarının akın ettiği Clavis bölgesinde ürettirdiği markayı 3 yılda 15 mağazalık bir operasyona dönüştüreceklerini söyledi.

Yusuf Sevilla, 3 yıl önce kendi yarattıkları bir marka olarak yola çıkan Sevilla'nın ürünlerinin tüketiciler tarafından yoğun ilgi gördüğünü ifade etti. Başta aylık 3 bin adet sattıklarını, bu rakamın şimdi 75 bini bulduğunu söyleyen Sevilla, "İtalya'da ürettiriyoruz, ancak ürünleri burada monte ediyoruz. Fiyat açısından oldukça rekabetçi bir politikamız var. Gençleri yakalamak istiyoruz" diye konuştu.

Ünlü markalara göre yüzde 50 daha düşük fiyattan satış yaptıklarını anlatan Sevilla, "Bu yıl içinde mağaza açmaya başlayacağız. İlki eylülde Maltepe Carrefour'da faaliyete geçecek" dedi.

Zorlu Center'a da girdi
Yusuf Sevilla, 1976'da Nişantaşı'nda başladığı perakende atağına bugün 14 ilde 49 mağazayla devam ediyor. Markayı A plus olarak değerlendiren Sevilla, mağaza açarken seçici davrandıklarını söyledi. Zorlu Center ve Akasya AVM ile anlaştıklarını belirten Sevilla, yılsonuna kadar 8 mağaza açacaklarını açıkladı.

Sevilla, "Markamız Türkiye'nin en iyi AVM'lerinin yönetimleri tarafından tercih ediliyor. Biz küçük AVM'lerde de varız. Ama ücra köşede olan bir AVM'de yokuz. Benim Sevil'i bir AVM'ye açmam için oranın en az 100 mağazalı bir yapıya sahip olması gerekiyor" diye konuştu.

"Başarımda Lüsi'nin payı var"
Yusuf Sevilla, eşi Lüsi Sevilla ile birlikte çalışıyor. Eşinin 36 yıldır sıcak satışta olduğunu anlatan Yusuf Sevilla, "Kendisi hangi ürünün satılacağını, hangisinin satılmayacağını çok iyi bilir. Bugün Sevil'in büyük başarısında Bayan Lüsi'nin payı minimum yüzde 85'tir" dedi.

Lüsi Sevilla'nın 36 yıllık müşterilerinin isimlerini ve onların hangi ürünü istediklerini ezbere bildiğini belirten Yusuf Sevilla, "Nişantaşı'ndaki mağazamızda 3'üncü nesil müşterilerimizi ağırlıyoruz" diye konuştu.

"Ne yapsam yere düşmem" diyerek bu işe girdi
Sevil Parfümeri, Yusuf Sevilla'nın verdiği rakamlara göre 2013'e iyi başladı. Şubat ayının ilk 14 gününde yüzde 42 oranında ciro artışı yakaladıklarını belirten Sevilla, 8 Mart Kadınlar Günü'nde de bir önceki yıla göre cirolarını 5 kat artırdıklarını söyledi.

1959'da yola çıkarken "Ne yaparsam yere düşmem" diye düşündüğünü söyleyip, kozmetik işine girdiğini açıklayan Sevilla, "Kadınlara yönelik bir iş yapıyorum. Bundan da çok memnunum" diye konuştu.

Kaynak: Özge Yavuz / SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri