“Sıcak sonbahar satışlara darbe vurdu”

28 Kasım 2012 Çarşamba

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, perakende sektöründe yükselen sonbahar isyanıyla ilgili olarak, “Hem son 40 yılın en sıcak sonbaharı yaşanıyor hem de hükümetin ekonomiyi soğutma çağrısı tüketiciyi ürküttü. Perakendecilerde aşırı kampanya merakı var. Bunun hem faili hem de mağduruyuz” dedi

sicak-sonbahar-satislara-darbe-vurdu

Geçen hafta Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı ve Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu başta olmak üzere birçok patronun, perakende sektöründe satışların iyi gitmediğini belirterek “2013 yılı alarm veriyor” isyanı sektördeki durgunluk ve hataları gündeme getirdi. Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, bu sezonun son 40 yılın en sıcak sonbaharı olduğunu belirterek, “Metoroloji böyle diyor. Klasik her yılki mevsim şikâyeti değil bu. Sıcak sonbahar satışlara darbe vurdu” dedi.

Boyner: Ankara tüketiciyi korkuttu
Hükümetin 2012 başından itibaren yaptığı ‘kriz gelecek ekonomi soğutumalı’ telkininin toplumu etkilediğine de dikkat çeken Boyner şöyle konuştu: “Özellikle ikinci yarıda herkes kemer sıktı. Bundan etkilenmediğimizi söylemek yanlış olur. Cari açık gibi nedenlerle ekonomi zorla soğutulmasaydı bu yıl yüzde 7-8 büyümeler görürdük. Ekonomi soğutulurken, Ankara tüketiciyi çok korkuttu. Tüketici çok dikkatli harcamaya başladı. Tüketicide fiyat ve kampanya hassasiyeti had safhaya ulaştı.”

Zorla mağaza açtırılmadı
2011-2012’de alışveriş merkezi (AVM) hâsılatının çok iyi olmadığına değinen Boyner, “AVM’ler bazı yıllar çok çabuk toparlanır, bazı yıllar yavaş. Bu dönemdekiler uzun zamanda yerlerine oturacak. Bunun da getirdiği bir satış düşüklüğü ve maliyet var” diye konuştu. Yan yana açılan AVM’lerin de sıkıntının nedenlerinden biri olduğunu belirten Boyner, “Ama bundan şikâyet edemeyiz. Kimse bize zorla orada mağaza açtırmıyor. Yan yana AVM’lerde mağaza açacaksak ürünleri farklılaştırarak açacağız. Doğal afet değil bu, kendimiz yaptık” dedi.

Kaynak: Demet Cengiz / Hürriyet


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri