Sigorta Cini mağazalaşıyor

19 Şubat 2014 Çarşamba

Türkiye’nin ilk perakende sigorta dağıtım kanalı, ING Grubu'nun yatırımı Sigorta Cini'nin yeni mağazası Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da açıldı. Şaşkınbakkal ile birlikte 5’inci mağazasını hizmete sokan Sigorta Cini, gelecekte Türkiye’nin her ilinde mağaza açmayı hedefliyor

sigorta-cini-magazalasiyor

Türkiye’nin ilk yüz yüze sigorta marketi Sigorta Cini’nin 5’inci mağazası Şaşkınbakkal Bağdat Caddesi’nde hizmete girdi. Sigorta ürünlerinin tüketiciye anlatılması için bir köprü görevi üstlenen Sigorta Cini mağazalarının sayısı 2014’te daha da artarak sektörün ve poliçe hacminin büyümesine katkı sağlayacak.

Sigorta yaptırmak isteyenler için kolay ve hızlı ulaşılabilecek alışveriş merkezleri ve caddelerde açılan Sigorta Cini mağazaları, sigorta hizmetini tüketicinin ayağına götürüyor. Sigorta Cini mağazalarında 7 farklı sigorta şirketinin kasko (kara araçları) ve trafikten (kara araçları sorumluluk) oluşan oto sigortaları, konut, zorunlu deprem sigortası, tamamlayıcı sağlık, hayat ve emeklilik, işsizlik vb. ürünleri hakkında danışmanlık hizmeti veriliyor.

Şaşkınbakkal mağazası, Bağdat Caddesi sakinlerinin sigorta ihtiyaçlarına yönelik hizmet verecek.  Sigorta Cini mağazasına uğrayan kişiler, burada sigorta uzmanlarına ücretsiz olarak danışabilecek, kendileri ve aileleri için uygun sigorta paketini oluşturarak karşılaştırma yapabilecek ya da mevcut sigorta poliçelerinin kapsamını ve ödeme koşullarını kıyaslama imkanı bulacak.

İstanbul Anadolu Yakası’nda 2’nci mağaza
5’inci mağazayı açmanın heyecanını yaşayan Sigorta Cini Genel Müdürü Pieter-Bas Vos hızla büyüyen bu konsept ve yeni mağazalar için; “Biz Sigorta Cini mağazaları ile caddelerde ya da AVM’lerde alışveriş sırasında sigorta ürünlerinin de satın alınabileceği bir hizmet kanalı oluşturduk. Diğer mağazalarımızda olduğu gibi Şaşkınbakkal mağazamıza da uğrayan müşterilerimiz, karmaşık poliçeler ve evraklarla uğraşmayacak. Özel bir eğitimden geçen uzmanlarımız mağazalarımızda gayet basit, anlaşılır ve kafaları karıştırmayan bir anlatım ile müşterilerimizin ihtiyaçlarının analizini yapıyor ve Sigorta Cini ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırmalı olarak sunuyor. Uzun vadede hedefimiz çok sayıda Sigorta Cini mağazası ile bu hizmeti tüm Türkiye’ye yaymak ve sigortacılığa hizmet standardı getirmek. Sigorta Cini bu hizmet yapılanmasıyla 5 ayda pazarı büyüten aktif bir oyuncu haline geldi. Çünkü sıcak alışverişin olduğu lokasyonlarda doğrudan tüketiciye ulaşıyoruz ” dedi.

Eylül 2013’de İstanbul Metrocity AVM’de ve Ankara Kent Park AVM’deki mağazalarıyla hizmet vermeye başlayan Sigorta Cini, Marmara Forum AVM, Göztepe’de Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi ve Şaşkınbakkal’da hizmete veriyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri